| Понад 700 підписів зібрано, щоб віддати храм св. Миколая у Києві |
Що об’єднало цих людей? Вони хотіли побудувати Храм Господній. Вони його побудували. А яка ситуація сьогодні? 8 грудня 1896 парафіяни храму Св. Олександра звернулися до Київського Губернатора з клопотанням про побудову нового храму. Вони писали, що один храм не може вмістити всіх бажаючих прийти на Богослужіння. «Такое лишение весьма чувствительно для людей, ищущих утешения в слушании Слова Божия и в исполнении своих религиозных обязанностей. И кроме того вредно отзывается на нравственной жизни населения вообще, а в особенности – подрастающих поколений. Заботясь о удовлетворении этой насущной духовной потребности нашей и наших семейств, мы возымели горячее желание … воздвигнуть в городе Киеве новый каменный приходской костел в имя Св. Николая на средства, которые предполагаем собрать между собою по подписке». Перше Подання підписали 864 особи. Це представники різних прошарків населення: дворяни і селяни, купці і предствники інтелегенції, високоосвічені і малограмотні. Що об’єднало цих людей? Вони хотіли побудувати Храм Господній. Вони його побудували. А яка ситуація сьогодні? Вже скільки разів парафіяни храму св. Миколая писали листи та звернення, в яких просили віддати їм храм, в якому можна було б молитися, але нічого з того не вийшло. А віра в те, що все- таки храм буде їхнім, не покинула серця людей. Вони знову пишуть листи, і цим разом - до Президента України, Прем’єр -міністра України і мера міста Києва. Під даним листом підписалося понад 700 осіб з парафії св. Миколая. Віримо і надіємося, що цим разом їх почують.
Нижче подаємо лист - звернення.
Римсько-Католицька Церква Парафія Св. Миколая, м. Київ Києво-Житомирська Дієцезія
Україна, вул. Червоноармійська, № _______ від ___ вересня 2009 р Президенту України пану Ющенку В.А. Прем’єр-міністру України пані Тимошенко Ю.В. Меру міста Києва Пану Черновецькому Л.М. Про повернення віруючим
будівлі костелу св. Миколая в м. Києві Вельмишановний пане Президенте! Вельмишановна пані Прем’єр-міністр! Вельмишановний пане мер! До Вас звертаються парафіяни костелу св. Миколая, що по вул. Великій Васильківській (кол. Червоноармійській), 75 в м. Києві. Наш парафіяльний храм був побудований видатним архітектором В. Городецьким в кінці ХІХ - на початку ХХ сторіч на кошти, зібрані римсько-католицькою громадою. Тривалий час він слугував за призначенням – для проведення богослужінь та інших релігійних потреб громади. В 30-тих років минулого сторіччя тогочасний тоталітарний режим, репресувавши священиків, забрав будівлю, перетворивши спочатку на склад, потім на архів. З того часу культова споруда – костел св. Миколая – використовується не за призначенням. Нині в приміщенні храму розміщений Національний Будинок органної та камерної музики України ( надалі – НБО КМУ). Вже на початку 50-х років віруючі звертались до влади з проханням повернути храм релігійній громаді, але тодішній режим визнав такий крок політично недоцільним. І лише в 1992 році, після тривалої молитви і звернень вірних до влади, в приміщенні костелу св. Миколая було дозволено відправляти богослужіння у вільний від проведення концертів час. Водночас господарем будівлі донині залишається НБО КМУ, хоча давно існують всі необхідні законні підстави для розв’язання цієї справи – є Закон, відповідні Постанови та Доручення, підписані вищими посадовими особами України, не вистачає лише доброї волі тих, хто має прийняти і – головне – виконати рішення про повернення будівлі костелу св Миколая громаді віруючих. Ми готові взяти на себе відповідальність за неї – провести ремонт та надалі постійно підтримувати її в належному стані. Гарантуємо також можливість проведення в приміщенні костелу св. Миколая концертів НБО КМУ після його передачі парафії. 6 грудня 1909 року костел св. Миколая був освячений. Наприкінці поточного року святкуватимемо 100-ту річницю освячення храму. Протягом всього 2010 року, згідно з спеціальним Декретом Папи Римського Бенедикта XVI, віруючі можуть отримати повний відпуст у нашому храмі. Але поки що всі дні, крім неділі, двері храму зачинені для них. Звертаємось до Вас і просимо повернути будівлю костелу св Миколая віруючим. Віримо в Вашу добру волю вирішити цю справу. Впевнені, що повернення віруючим костелу св. Миколая стане благословінням для Вас, Вашої родини та всієї України. З повагою, найщирішими християнськими привітаннями і надією на допомогу. Голова парафіяльної ради Станіслав Григорук Настоятель парафії о. Павел Томис Віруючі релігійної громади (всього _______ підписів) |
||||||||||||