title-ecclesia

В 1917 році в Фатімі, в Португальському селі, з'являлась Божа Матір, яка закликала до навернення, покути за гріхи та молитви на Розарії. Цей заклик Матері поширився по всьому світу. Також і отці-палллотини, які працюють на Україні, прийняли Матір Божу Фатімську за покровительку.

За сприянням отців в Довбиші, Житомирської області, повстав осередок Її культу. В цьому містечку, де проживає декілька тисяч людей, багато з яких католики, в 1989 році повстала парафія. А 1990 році до новозбудованої каплички з Португалії привезли фігурку Матері Божої Фатімської. Відтоді Фатімській Діві Марії стали віддавати особливу шану як парафіяни, так і паломники.

1992 року Єпископ Ординарій Києво-Житомирської дієцезії Ян Пурвінський коронував фігурку Матері Божої Фатімської, підтвердивши таким чином культ Фатімської Богородиці, що так швидко ширився серед віруючих.

Матір Божа має гарний новий костел, який будувався в 1991-1995 рр. стараннями парафіян, отців-паллотинів, особливо о. Олександра Мілевського SAC, різних католицьких і полонійних організацій із Західної Європи.

В 1995 року відбулося освячення храму Матері Божої Фатімської, а 25 грудня 2000 року був виданий декрет, яким Єпископ Ординарій надав святині статус дієцезіального санктуарію. (Санктуарій – це особливе місце, визначене місцевим єпископом, до якого можуть приходити паломники і вірні та просити про Божу благодать через заступництво Матері Божої).

Щороку 13 травня та 13 жовтня в річницю об'явлень Матері Божої Фатімської приїжджають тисячі паломників, щоб взяти участь в урочистостях.

З 2002 року в Довбиші відбувається пісенний фестиваль Маріїної пісні, який збирає виконавців з усіх куточків країни.

Запрошуємо всіх до відвідання нашого Санктуарію. А особливо на урочистості об'явлень, які відбуваються щороку в найближчу неділю перед або після 13 травня та 13 жовтня.

Чудо Фатіми

Фатіма – це невеличке селище на Півночі Португалії, яке стало відомим усьому світові завдяки незвичайним подіям 1917 року. Саме тут трьом маленьким пастушкам з'явилась Мати Божа: Гіацинті, Франциску Марто та Люції.

Під час свого першого таємничого з'явлення Діва Марія попросила дітей приходити у зазначене місце кожного 13-го числа протягом шести місяців. Під час незвичайних зустрічей з фатімськими дітьми Пресвята Богородиця закликала до покути весь світ та просила відмовляти щоденно розарієву молитву.

Розарій називають ще «маленькою Євангелією від Марії», оскільки у цій молитві очима і серцем Марії ми споглядаємо життя, смерть і воскресіння нашого Спасителя.

Дієцезіальний Санктуарій Матері Божої Фатімської

Житомирська область,

Баранівський район,

вул. Костьольна, 9

12724 смт. Довбиш

Тел.: (04144)51-3-52,

(04144)51-0-04;

E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Служба Божа

недільна: 10.00 – польська мова

12.30 – українська мова (для дітей)

16.00 – українська мова

Служба Божа

щоденна: 18.00 (зима),

19.00 (літо) – понеділок 08.00 - вівторок - субота, польська мова 18.00 (зима),

19.00 (літо) – вівторок – субота, українська мова

Кожного дня Розарій, за півгодини до служби

 


Історія дієцезії
Єпископи
Прокатедра Київ
Катедра Житомир
Дієцезіальні комісії
Навчальні заклади
Релігійна діяльність
Деканати та парафії
Ордени і Згромадження
Чин дів
Рухи та спільноти
Санктуарії
 
 
Copyright © 2008-2023. Київсько-Житомирська дієцезія. Power by: ArtGattino