| Фатімська Мати Божа в храмі св. Йоана Хрестителя у Білій Церкві |
|
На Святу Месу до білоцерківських католиків прийшли також греко-католики і православні. Не зважаючи на холод і пронизливий вітер, всі вони зібралися біля каплички, щоб привітати Фатімську Богородицю. Фігура Пречистої Діви Марії, заквітчана біля підніжжя білими трояндами і хризентемами, випромінювала дивне, але неяскраве світло, так що її було видно здаля. Після поклоніння Фатімській Богородиці, вся процесія повільно й урочисто, зі співами молитви, направилася до костьолу св. Йоана Хрестителя. На початку святої Меси настоятель храму – отець Ярослав представив почесних гостей: настоятелів з інших храмів України. Отець Станіслав з Довбиша нагадав присутнім історію, пов’язану з Фатімською Божою Матір’ю, яка об’явилася 13 травня 1917 року в місті Фатімі, в Португалії , троє діточок, які пасли овець, раптом побачили чудо: перед ними зявилася Свята Діва марія. Пречиста звернулася до них: не боятися постраждати за віру і бути готовими до жертовності. Діти розповіли про цю незвичайну подію дорослим. Таке чудо тривало 13 числа кожного місяця аж до жовтня. На пам'ять про цю подію у фатівській каплиці було встановлено фігуру Святої Богородиці, яку назвали Фатимською. Відомо багато чудес, пов’язаних із нею: коли хворі звертаючись до нї з молитвою, отримували одужання, а жінки, які вважалися безплідними, ставали щасливими матерями. Особливо відоме чудо, яке сталося вже в наші часи. 13 травня 1981 року якийсь фанат стріляв у Папу Римського, Йоана Павла ІІ і смертельно його поранив. Але понтифік простив цього грішника, а всі християни, які переживали за життя Йоана Павла ІІ, молилися за його одужання. А рік по тому і сам Папа Римський відвідав фатівський храм, щоб подякувати Богородиці за свій порятунок. Отже, 13 жовтня у костьолі св. Йоана Хрестителя у Білій Церкві перебувала «святиня», якої торкалася рука самого Йоана Павла ІІ, якого всі католики вважають своїм святим. А для Білоцерківських прочан маленьким чудом було те, що цього вечора в їхньому храмі не було ніякого шоу, ні розважального конкурсу, ні вручення дипломів випускникам шкіл, ні ритуальних дійств приїжджих сектантів. Отож вони могли вільно, разом з гостями звершити хресну ходу, в голові якої по черзі несли фігуру Фатімської Богоматері. Одноголосно всі молилися про повернення храму римо-католикам, яким він належав з дня свого існування і до часів радянської влади. І линули молитви до Марії: спочатку українською мовою, польською, а також іспанською, російською, угорською ітд. Всі присутні християни сподівалися, що їхнє щире прагнення і піднесені молитви все ж таки зможуть пробити «совкову» байдужість тих, хто не хоче повернути храм віруючим в часи нашої Незалежності. Таїна Братченко |