| Місце, котре буде джерелом відродження духовності на Україні |
|
У п’ятницю, 30 листопада, в м. Шаргороді відбувся Дієцезіальний молебень Хресної Дороги, в якому взяли участь понад 2 тис. вірних паломників з різних парафій Кам’янець-Подільської Дієцезії та за її межами. Ця зустріч припала в свято Апостола Андрія, коли вся Католицька Церква вшановує того, хто зустрічав людей, які мали клопоти і допроваджував їх до зустрічі з Господом. «Бог підняв людину з гріха і поставив на один рівень із Собою - на рівень хреста, відкриваючи через віру для кожної охрещеної людини інший світ», - зазначив під час проповіді присутній Архієпископ Петро Мальчук, ординарій Київсько-Житомирський. Співслужителями Євхаристії були віце-провінціал Ордену Менших Братів в Україні бр. Натанаїл Зайонц, а також священики з інших парафій, котрі приїхали на свято зі своїми парафіянами.
Після Євхаристії відбулася вже традиційна Хресна Дорога повз каплиці першої у Східній Європі Хресної Дороги, яку будують місцеві жителі протягом кількох років. Цей молебень був присвячений усім померлим та душам в чистилищі. Роздуми до Хресної Дороги підготував бр. Фаустин Кушнір. «На початку задум був не просто побудувати 14 каплиць, а творити тут містерію. Я побачив сьогодні вже початок. Господь хоче тут щораз більше чинити одкровення Любові для нас, людей», - прокоментував побачене ініціатор будівництва Архієписком Петро Мальчук. Особливістю цієї Хресної Дороги стала інсценізація страстей Господніх, котру підготувала молодь. Справжні падіння під хрестом, плач жінок, стукіт молотка - усе це підсилило переживання Хресної Дороги та викликало сльози співпереживання в багатьох присутніх. Владика щиро подякував місцевій молоді за те, що взяли участь у цій Хресній Дорозі та наблизили людям Тайну Жертви Ісуса Христа. Також він подякував усім добродіям, які будь- яким чином спричинені до будівництва Святині - ділом, молитвою чи словом та заохотив усіх до жертовності, нагадуючи, що невдовзі завершиться будівництво, пройде час ласки. «Шаргород- це місце, де можна буде відновитися, насамперед, духовно. Сьогодні перед Службою ми бачили багато людей, котрі стояли в черзі до конфесіоналу. Перед тим, як йти Хресною Дорогою - вони очищуються від гріхів, приступають до Причастя. Це місце буде джерелом духовності в Україні, бо вже зараз в Хресній Дорозі беруть участь не тільки католики, але й багато православних», - зазначив Архієпископ. Наступна Дієцезіальна Хресна Дорога відбудеться 22 березня. |