title-ecclesia

«Оскільки це Дім Божий, то Господь його врятував». У Києві горів римсько-католицький костьол св. Миколая

У четвер 25 жовтня 2012 р. перед 6-ою годиною ранку перехожі помітили, що горять великі вхідні дерев’яні двері римсько-католицького храму св. Миколая в Києві, та викликали пожежну службу.

 

Про це Католицький Медіа-Центр повідомив настоятель парафії св. Миколая о. Аркадій Ціхля ОМІ.

За словами настоятеля, причина пожежі ще з’ясовується, але ймовірно, що це трапилося через невимкнений електрообігрівач над дверима. «Це сталося напевно не з вини вірян, адже сакральна споруда досі перебуває в розпорядженні Будинку органної музики. Оскільки це Дім Божий, то Господь його врятував», - сказав священик. На превелике щастя, були закриті другі, скляні, двері, які ведуть у храм, інакше вогонь перекинувся би на внутрішнє приміщення костьолу, де є легкозаймисті речі: оксамитні портьєри на скляних дверях, дерев’яні крісла з тканинною оббивкою, дерев’яна підлога тощо.

Римсько-католицька парафіяльна громада св. Миколая від 1991 року намагається повернути збудовану нею будівлю, яку комуністична влада відібрала у віруючих у 1930-х роках. Парафія має визначені години о 7-й ранку й о 18:30 увечері на відправу Святих Мес (ввечері в робочі дні Служба Божа звершується в підвальному приміщенні, поряд із туалетом і гардеробом органного залу), а впродовж дня цей архітектурний шедевр Києва стоїть зачиненим.

Можливо, якби храм мав свого не лише законного, а й узагалі просто господаря, то подібний інцидент не трапився б? Господь у сьогоднішньому Євангелії говорить нам, що ми повинні вміти розпізнавати знаки часу. Може, це саме той знак, який свідчить, що настав час повернути храм його правовласникам?

Католицький Медіа-Центр

 
Історія дієцезії
Єпископи
Прокатедра Київ
Катедра Житомир
Дієцезіальні комісії
Навчальні заклади
Релігійна діяльність
Деканати та парафії
Ордени і Згромадження
Чин дів
Рухи та спільноти
Санктуарії
 
 
Copyright © 2008-2026. Київсько-Житомирська дієцезія. Power by: ArtGattino