| Храм - спільнота віруючих |
|
ЖИТОМИР 22 вересня в монастирі сестер Бенедиктинок в Житомирі відбулася Урочиста Свята Меса з нагоди 6-ої річниці посвячення каплиці та монастиря. Службу очолив єпископ Віталій Скомаровський, асистували йому о. Валерій Дубина SAC та о. Олег Гнатюк. В проповіді владика відмітив, що кожний храм, передусім, пов'язаний з живими людьми, зі спільнотою віруючих. А нав'язуючи до Євангелія про сіяча він сказав, що віруючі це ті, хто чує Слово Боже і Воно людину змінює. Віра завжди пов'язана зі Словом Божим.
Його екселенція підкреслив, що, по-перше, віра починається з посівом Слова Божого, слуханням слова, а зараз Біблія є доступною всім. По-друге, треба прийняти слово, а для цього необхідно усвідомити для чого написана Біблія. Біблія-це книга спасіння. По-третє, розуміти Слово це бачити його екзистанціальний сенс тобто в Слові мусимо побачити свою конкретну ситуацію. Живе слово - коли воно впливає на моє життя, коли я бачу там себе, коли слово дає відповідь на мої питання. Але для розуміння слова необхідна благодать і світло Святого Духа. Після Служби перед Пресвятими Дарами молилися Літанію до Серця Ісуса і співали Гимн Ciebie, Bo?e, wys?awiamy. Наприкінці, Настоятелька монастиря с. Клара Свідерська OSB звернулася до всіх присутніх з подячним словом. Сестри Бенедиктинки |