| У центрі Києва відновили хрест, який знищили Femen |
|
КИЇВ На місці поклінного хреста, який спиляли активістки руху Femen, в суботу, 18 серпня, громадські активісти встановили новий тимчасовий хрест, повідомляє "Релігія в Україні". В акції по відновленню святині брав участь Олександр Бригинець, голова постійної комісії Київради з питань культури та туризму. Незабаром відновлений хрест обіцяють замінити на постійний. Як з'ясувалося, спиляні дівчатами хрест був встановлений греко-католицькими віруючими, а не православним (акція Femen була спрямована проти «кремлівсько-попівського режиму»). Він був встановлений в пам'ять про замордованих і розстріляних під час голодомору та репресій НКВД ще в 2004 році, але без дозволу влади. Активісти, які в суботу поставили тимчасовий хрест, вважають, що своїми діями рух FEMEN не підтримують Pussy Riot, а тільки шкодять. Хрест остаточно збираються відновити повністю 23 серпня. Всеукраїнське об'єднання "Свобода" взяло на себе відповідальність організувати акцію по відновленню хреста. за матеріалами http://risu.org.ua |