title-ecclesia

Святиня для найменших…

В суботу 26 вересня 2009 Р.Б. у дитячому відпочинковому центрі «Надія» (с. Зарічани, Житомирська обл.) відбулось посвячення новозбудованої церкви на честь Св. Мартина Турського. Центр «Надія» для відпочинку і оздоровлення дітей-сиріт, дітей з проблемних родин, дітей-інвалідів тощо провадиться харитативною Місією Римсько-Католицької Церкви в Україні – «Карітас-Спес Україна». Тому цілком слушним є те, що саме цього святого, знаного своїми учинками милосердя, і котрого як свого покровителя вшановують численні Карітаси в Європі, було обрано небесним опікуном нового храму.

Консекраційну Св. Месу відправили єпископи Ян Пурвінський, Ординарій Київсько-Житомирський, та Станіслав Широкорадюк, єпископ-помічний Київсько-Житомирської Дієцезії, керівник Місії «Карітас-Спес». Їм співслужили священики з різних єпархій України (зокрема – майже усі керівники єпархіальних осередків «Карітас-Спес») та з-за кордону: о. прелат Генріх Гюнтер з Німеччини та о. Гінтер OFM зі Швейцарії.

На Божій Службі, окрім працівників і підопічних «Карітас-Спес Україна» були також присутні доброчинці з Австрії – родина Йолєр, котра надає значну допомогу благодійним проектам «Карітас-Спес», й зокрема – у возведенні цієї церкви Св. Мартина. Крім того в урочистостях взяв участь Його Високоповажність пан Йозеф-Маркус Вукетіч, Надзвичайний і Повноважний Посол Австрійської Республіки в Україні.

Особливістю цієї новозбудованої святині, як підкреслив у своїй проповіді владика Станіслав, є те, що тут нема усталеної парафії. Точніше, що тут є дуже своєрідна «парафія». Ось що про неї сказав єпископ:

«Парафія цього храму буде завжди самою молодою, а точніше дитячою. Бо все, що тут, у цьому центрі, зроблено, зроблено для дітей. Тут є все, щоб діти добре відпочивали, зміцнювали своє фізичне здоров’я, були сильними і веселими. Але цього недостатньо! Ми хочемо, щоб діти, котрі тут відпочивають, були ще зміцнені духовно, поживлені Словом Божим, і отримали правдиву духовну радість. І цей храм служитиме для цього! В ньому діти будуть навчатись бути вірними і вдячними, як Богу там і людям. Тут їх будуть навчати бути відповідальними за своє християнство, і вміти істино жити у радості власного християнства».Дмитро Парубець

Карітас-Спес Україна

 
Історія дієцезії
Єпископи
Прокатедра Київ
Катедра Житомир
Дієцезіальні комісії
Навчальні заклади
Релігійна діяльність
Деканати та парафії
Ордени і Згромадження
Чин дів
Рухи та спільноти
Санктуарії
 
 
Copyright © 2008-2023. Київсько-Житомирська дієцезія. Power by: ArtGattino