title-ecclesia

Парафія св Варвари в м. Бердичеві відсвяткувала свій ювілей

У суботу 19 вересня парафія св. Варвари в м. Бердичеві відсвяткувала свій ювілей – 250- річчя парафії. Урочисту Святу Месу очолив Його Високопреосвященство Апостольський Нунцій в Україні Іван Юркович. Були присутні єпископ ординарій Харківсько-Запорізької дієцезії Мар’ян Бучек та єпископ-помічник Київсько-Житомирської дієцезії Віталій Скомаровський. Також прибуло дуже багато священиків та богопосвячених осіб і віруючих м. Бердичева та околиць.


Прибули на свято і представники районної та міської влади разом з мером міста п. Василем Мазуром.

У проповіді єпископ Мар’ян Бучек представив для всіх присутніх, наскільки великою є роль храму в житті віруючої людини. Храм – це місце, яке обрав для себе сам Господь, місце, де люди моляться про спасіння, місце молитви та зустрічі з Богом. Храм – це всі ми, охрещені. Часи переслідування не закрили храму наших душ, тому що в них живе сам Бог.

На закінчення Його Високопреосвященство Іван Юркович звернувся до всіх присутніх, говорячи, що цей незабутній день ювілею є урочистим моментом вдячності Богові за всі благодаті, отримані впродовж віків у цій святині. Цей особливий день є також заохоченням для кожного з нас бути вірними Богові до кінця, за прикладом людей, які вийшли з цієї парафії, які творили її історію, часто ціною віддання власного життя в часи переслідувань. «Тож просімо святу Варвару, - продовжував Апостольський Нунцій, - щоб і в сьогоднішньому світі було якнайбільше свідків віри, які б мали в своїх серцях живого Христа. Нехай покровителька нашої парафії допомагає нам, щоб у наших сім’ях, серед нашої молоді, в наших спільнотах жили люди вірні Христові, Котрий сказав: «У малому ти був вірний, поставлю тебе над великим. Увійди в радість пана твого» (Мт 25, 23)».

Дякували також священику о. Амброзію Міцкевичу, який доклав багато зусиль, щоб забрати храм в комуністичної влади і віддати його віруючим. А мер міста подарував для о. Амброзія картину з зображенням храму св. Варвари.

Настоятель храму о. Валерій Вакуленко, дякуючи всім, сказав, що ювілей – це, перш за все, плоди, які сіяли наші попередники, і за ці плоди сьогодні кожний з нас є вдячний. Саме ювілей заохочує нас до подяки Всемогутньому Богу за все.


Католицький Медіа-Центр

 
Історія дієцезії
Єпископи
Прокатедра Київ
Катедра Житомир
Дієцезіальні комісії
Навчальні заклади
Релігійна діяльність
Деканати та парафії
Ордени і Згромадження
Чин дів
Рухи та спільноти
Санктуарії
 
 
Copyright © 2008-2023. Київсько-Житомирська дієцезія. Power by: ArtGattino