| Освячення нового будинку для дітей-сиріт |
|
Співслужили разом з Владикою Станіславом: о. Генрик Камінський ОМІ, директор «Карітас-Спес-Чернігів», о. Аркадій Ціхля ОМІ, економ Делегатури ОМІ в Україні, о. Яцек Пиль ОМІ, настоятель чернігівської парафії. У Святій Літургії брали участь представники державної влади міста і чернігівської області, Генеральний консул Польщі з Києва пан Рафал Вольський, добродії із Швейцарії та численні чернігівські парафіяни, а також ті ж самі діти-сироти, для яких цей дім збудований. Діти під час Божої Служби співали у хорі, а після освячення будинку поздоровили на трьох мовах всіх учасників свята (польською, українською та німецькою). Його Преосвященство владика Станіслав під час проповіді сказав прості, мудрі і відважні слова, що справжня благодійність полягає в безкорисливості дій. Не має заслуги перед Богом той, то допомагає бідним гуманітарно перед виборами, щоб збільшити свій рейтинг у передвиборній компанії, а допомагає насправді той, хто це робить з любові до Бога і ближнього, керуючись християнською мотивацією. Але все ж таки має сенс кожна допомога (і ми за це вдячні), бо діти і всі обдаровані «гуманітаркою» моляться за жертводавців і можуть випросити їм навернення та спасіння. А вічне спасіння людської душі це найважливіша мета нашого земного життя. Вкінці о. Генрик, який побудував цей дім надзвичайно швидко, бо протягом півтора року, подякував Богу і усім добродіям. Новий будинок може помістити 24 дітей-сиріт. До цих пір «Карітас-Спес-Чернігів» відкрив 2 будинки сімейного типу, де проживає 18 дітей. В одному з них працюють Сестри Назаретанки, а в другому парафіянка пані Тетяна Макарова, яка є одночасно матір’ю для всіх адоптованих дітей. Свято закінчив не менш урочистий фуршет, який приготував о. Артур Стрончевський ОМІ враз парафіянками і страшими дітьми. о. Яцек Пиль ОМІ |