| Зустріч другого Київського Міжконфесійного Форуму |
|
КИЇВ Міжконфесійна ситуація у світі історично складалася не безхмарно. Іноді міжрелігійна ворожнеча в окремих століттях була нормою часу. Кожна людина, яка цікавиться історією може з легкістю пригадати ті кривди, образи та біль, які принесли його єдиновірцям представники інших релігій. Часто так бувало, що окремі сутички та цілі війни починалися з міжрелігійних непорозумінь, тому у ХХІ сторіччя людство увійшло з великим багажем цього негативу, що дуже шкодить людям усього світу, часто відволікаючи віруючих від самої віри, повергаючи їх у вияснення стосунків та зведення рахунків: хто правий, хто ні, хто зла зробив більше, а хто почав перший… Що, зрозуміло, нічого окрім шкоди не приносять людству. Але є бажання вийти з цього порочного кола. Знаходяться люди, які виявляють бажання докладати старань аби збудувати мости прощення та порозумінь. Одна з таких спроб діалогу відбулось 25 квітня, в конференц-залі готелю «Преміум інтерконтененталь», на другому Київському Міжконфесійному Форумі, на якому всесвітньо відомі релігійні лідери з різних країн (Європи, США, Близького Сходу) – Патріарх Єрусалимський Феофіл ІІІ, голови духовного управління мусульман, Доньед – Лама, продюсер CNN Іззі Лемберг, всесвітньо відомий виконавець хіп-хопу Шайн та представники інших релігійних спільнот, обговорювали роль і місце релігії в сучасному світі. Організатором був Фонд Олександра Фельдмана. Ця подія була продовженням міжконфесійної зустрічі, яка відбулася в Єрусалимі два тижні тому. Форум складався з трьох сесій, на яких виступали з промовами представники різних конфесій та піднімали різні дискусійні питання. Метою Форуму став пошук спільного міжконфесійного миру та любові до ближнього. Також йшла мова про те, що представники релігій мають більше взаємодіяти зі ЗМІ, представити погляд на різні способи свідчення віри через Інтернет, газети, музику, новини. Одним з піднятих питань було те, як неправдиво та поверхово висвітлюються факти в інформаційних випусках новин. За допомогою цього діалогу дійшли до таких висновків:
Підсумував цю зустріч спільний обід, котрий пройшов у теплій атмосфері спільного зацікавлення. Отже зустріч відбулась. Якими можуть бути її плоди? Так відразу, по-гарячому і не скажеш. Треба трішечки зачекати, терпеливо продовжуючи цю непросту, але таку необхідну справу, бо проблеми та непорозуміння, які накопичувались сторіччями, вирішити за один день, звісно, що не можливо. Але все ж таки ця зустріч відбулась, ставши ще одним кроком до міжконфесійного миру, єдності та примиренню. Добра справа здобуття миру та порозуміння, не можлива без діалогу. Саме він неодмінний початок цього не простого, але все ж таки давно, так необхідного, початку порозуміння людей всіх релігій. Семінаристи Олександр Єрко та Максим Лопатєєв |