| ХХ Дієцезіальний День Молоді |
|
ХХ Дієцезіальний День Молоді 30 березня, о 15-й годині розпочався ХХ Дієцезіальний День Молоді, який відбувається в Житомирі. Ця ювілейна зустріч молоді припадає на рік Першого Євхаристійного Конгресу в Україні, тому тема й гасло ДДМ тісно пов’язані з цією подією. Тема зустрічі – Євхаристія і Церква, а гасло взяте з Послання апостола Павла до Ефесян: «Щоб Христос вірою оселивсь у серцях ваших» (Еф 3, 17). Відкриття Дня Молоді відбулось у храмі св. Йоана з Дуклі, де спочатку о. Ярослав Гіжицький, головний організатор зустрічі, привітав усіх учасників ДДМ, які приїхали з різних куточків дієцезії та України, а також житомирські парафії, що допомагали в організації зустрічі. Після цього зі словами привітання звернувся також о. Мирослав – настоятель парафії св. Йоана з Дуклі, який запросив молодь «роздумувати над Тайною Євхаристії», а також «відкрити наново Євхаристію і зв’язок з Ісусом Євхаристійним». Він нагадав слова блаженного Йоана Павла ІІ, що «Церква живе Євхаристією». На урочистому відкритті Дня Молоді був присутній також єпископ Ян Пурвінський, якому молодь подарувала бейджик почесного гостя Дня Молоді. Саме Єпископ Ян започаткував Дні Молоді в Київсько-Житомирській дієцезії відразу ж після того, як був висвячений на Єпископа. На першу зустріч – згадував Єпископ Ян – прибуло 500 осіб, а найбільша кількість молоді, що брала участь у Дні Молоді, – 2 тис. осіб. Єпископ Пурвінський нагадав, що невдовзі в Україні відбудеться Євхаристійний Конгрес, а цей День Молоді має допомогти молодим людям до нього підготуватися. Єпископ говорив про те, звідки молодь має черпати духовні сили: саме «Євхаристійний Ісус може обдарувати божественною силою, щоб свідчити про Його любов, доброту і милосердя». «Будуючи своє життя на міцному фундаменті, ми завжди будемо щасливі», – наголосив Владика Ян Пурвінський, побажавши молоді, щоб вона «краще пізнавала Ісуса Христа і намагалася Його наслідувати». На завершення церемонії відкриття було врочисто внесено символ Дня Молоді, значення якого пояснив о. Ярослав. У центрі символа зображена Євхаристія, а також хрест, бо немає іншої дороги до Ісуса, як через хрест. Чаша зображена у вигляді малих та великих долоней. Малі долоні – це наші, які простягнені до Ісуса, а великі – це долоні Бога. Символ говорить про любов до Євхаристії та любов Небесного Отця до кожного з нас. Католицький Медіа-Центр |