| І Всеукраїнський Католицький Конкурс |
|
30 вересня ― 1 жовтня 2011 р. в рамках реколекцій Руху Чистих Сердець пройшов конкурс про блаженного Йоана Павла ІІ. Подібний конкурс відбувається вперше в Україні. В ньому взяло участь 23 особи віком від 16 до 25 років. Конкурс проводив Католицький Медіа-Центр. У жюрі ввійшли директор Католицького Медіа-Центру о.Павло Вишковський ОМІ, о.Сергій Захарченко ОМІ та сестра Віргінія зі згромадження канонічок Святого Духа з Писарівки. На І етапі учасники мали письмово відповісти на 100 питань. Були питання тестові, а були й такі, що вимагали повної розгорнутої відповіді. 15 найкращих результатів пройшли на наступний етап конкурсу і лише 7 призових місць боролися за головний приз ― поїздку у Польщу. konkurs_jp2І місце зайняла Катерина Василенко з Коростеня, ІІ місце посіла Вікторія Владімірова з Бару , ІІІ місце Альона Бубляк з Писарівки. Всі троє фіналістів, крім призів, виграли поїздку у Польщу. «Цей конкурс дозволив мені, - ділиться враженнями Катерина Василенко, - дізнатись більше про життя Папи, якого я дуже люблю. Перемоги я не очікувала. Багато читала та просила про молитву сестер, священиків, усіх, кого зустрічала в Коростені та Бердичеві. І, звичайно, молилась до Йоана Павла ІІ, щоб зробив для мене маленьке чудо ― 2-е або 3-є місце у конкурсі». І чудо сталося, оскільки Катерина Василенко ввійшла у фінал з розривом в 1 бал. konkurs_jp2_2Вікторію Владімірову зворушила історія о.Павла Вишковського ОМІ, яку він розповів приїхавши з мощами Йоана Павла ІІ в Городок, Хмельницької обл. Історія була про те, як будучи семінаристом, о. Павло дуже хотів зустрітись зі Святішим Отцем Йоаном Павлом ІІ і виграв у подібному конкурсі поїздку у Ватикан. Ця історія надихнула Вікторію заповнити анкету і взяти участь у конкурсі. Багато життєвих перепон стояло на шляху Вікторії до Зарічан і до останнього моменту вона не знала чи приїде. «Боже, якщо я потрібна мамі, то нехай я просплю, але я прокинулась о 5 ранку і зрозуміла, що повинна їхати на конкурс», - поділилась з нами Вікторія. Вікторія приїхала вже на другий день конкурсу, але о. Павло, члени жюрі і всі присутні дозволили їй прийняти участь. О. Павло поставив умову, якщо Вікторія набере 160 балів, то пройде у фінал. Вона ж набрала 209 балів. Це найкращий результат за І етап конкурсу. І Вікторія, і Катя погодились, що подібні конкурси потрібні для молоді України. Вони мотивують читати більше корисної літератури та збагачуватись духовно. Переможці вже чекають наступного конкурсу. Крістіна Надворна |