| У Києві вперше в історії відбудеться Інгрес Архієпископа Римсько-Католицької Церкви |
|
Адже потім (після 1686 р., коли за угодою «Вічного миру» між Річчю Посполитою та Московією м. Київ було віддано під протекторат Московії) царська влада (а по трьох століттях – комуністична) не дозволяла єпископам тут розміщуватись. Урочиста Свята Меса розпочнеться в Кафедральному Соборі св. Олександра, що по вул. Костьольній, 17 в м. Києві о 10 годині. Єпископська кафедра Римсько-Католицької Церкви була встановлена в Києві в 1400 році. Впродовж історії в столиці України було близько 40 римсько-католицьких костелів і каплиць. Сьогодні в місті діє 8 парафій РКЦ, а недільні богослужіння відвідують близько 10 тисяч віруючих. 15 червня 2011 року Святіший Отець Бенедикт XVI призначив Владику Петра Мальчука правлячим Єпископом Київсько-Житомирської Дієцезії, надаючи йому титул Архієпископа. Інгрес (з лат. ingressus – вхід, прийняття) – це урочистий вхід, урочисте прийняття влади новопризначеним єпископом-ординарієм над дієцезією, яку Апостольський Престол довірив його пастирській опіці. Архієпископ Петро Мальчук народився у 1965 році. 19 років тому закінчив Вищу Духовну Семінарію у Ризі. Навчався в Римі, в Папському Університеті Antonianum, де здобув ступінь Доктора Теології. Впродовж п’яти років він був Настоятелем Кустодії Братів Менших в Україні, а згодом, від 2004 до 2007 року, – Провінціалом Провінції Святого Михаїла Архангела Братів Менших в Україні. 29 березня 2008 року Святіший Отець Бенедикт XVI призначив о. Петра Геркуляна Мальчука OFM Єпископом-помічником Одесько-Сімферопольської Дієцезії, надаючи йому титульний престол Медіа. 3 травня 2008 року відбулися єпископські свячення нового Владики у Кафедральному Соборі Успіння Пресвятої Діви Марії в м. Одеса.
Католицький Медіа-Центр |