title-ecclesia

Відновлення парафіяльної місії в Києві
У днях від 9 до 13 березня в храмі св. Миколая в Києві відбулося відновлення парафіяльної місії.

Уже вдруге в цій парафії відбувалося відновлення парафіяльної місії. Перше після місій 2001 року, а цьогорічне відновлення відбулося після місій перед ювілеєм 100-річчя освячення храму минулого року. Після більше року, за давньою церковною традицією, відбулося відновлення парафіяльної місії, яке впродовж п’яти днів проводив о. Павло Вишковський ОМІ. Провідною темою днів духовної віднови були слова св. Павла Апостола: «Я скінчив біг, віру зберіг» (2 Тим 4, 7).

Парафіяни окрім того, щоб слухати Слово Боже, мали можливість отримати не тільки теорію, як бути правдивим християнином, але й практику. Адже кожного дня потрібно було виконати практичне місійне завдання. Наприклад, у четвер кожний мав принести найбільший хрест, який має вдома. Це було легко. Майже кожний виконав завдання. Один приніс менший, інший більший, а були навіть і такі особи, які у своїх руках тримали досить великі хрести. Здається завдання виконане, але ні… Отець-місіонер пояснюючи вартість і велич хреста дав наступне завдання, яке було важчим. Наступного дня потрібно було з тим самим хрестом ходити цілий день, куди б хто не пішов: у місця праці, магазини, на прогулянки й завжди цей хрест мав свідчити про те, що «я є християнином».

Кожного дня люди похилялися над іншою правдою. У попільну середу говорили про те, навіщо живемо, чому життя так швидко минає та що нас чекає далі. Наступного дня кожний присутній мав відповісти собі на питання: навіщо Служба Божа? Практичні поради для кращого Її переживання. У п’ятницю задумувалися й згадували про тих, хто передав нам віру, а також про тих, кого так рідко згадуємо - мученики за віру ХХ століття. Це також був день пам’яті про наших померлих. Субота була також важливим днем. Це був день примирення й поєднання з собою, з Богом і з ближніми. Також цього дня відбулася молитва про внутрішнє оздоровлення та зцілення. І неділя, день Господнього Воскресіння, була останнім днем відновлення парафіяльної місії, де кожний задумувався до «кого» чи до «чого» я біжу. Чи біжу я до Господа, чи моєю метою є робота, бізнес, телебачення, кар’єра тощо, адже метою кожного з нас має бути Господь.

Парафіяльні місії - це дні духовної віднови, дні проголошення Божого слова, де говориться про важливі речі. Це час, коли місіонери намагаються пригадати людям те найважливіше в християнській вірі. Місія - це час, коли парафія довго молиться й тому люди в особливий спосіб відкриваються на Божу благодать. Це час для відновлення віри, для навернення в парафіяльній родині. Це час, в якому Господь Бог діє тому, що люди відкриваються на Божу благодать. Отець Павло Вишковський ОМІ сказав, що час відновлення парафіяльних місій у парафії св. Миколая є «екзаменом нашої віри. Екзаменом не з математики чи фізики, але екзаменом нашого життя». 

Нагадаємо, що перші парафіяльні місії в цій парафії відбулися 2000 року. Це був важливий час і час благодаті для парафії. Адже під час тих місій біля храму св. Миколая (який до сьогоднішнього дня не є повернутий католицькій громаді) встановлено місійний хрест. Наступні місії відбулися 2010 року, які проводив о. Андрій Мадей ОМІ.

Зерно Слова Божого засіяне. Тепер нехай проростає та дає плоди.

Мар’яна Бєда, Католицький Медіа-Центр

 
Історія дієцезії
Єпископи
Прокатедра Київ
Катедра Житомир
Дієцезіальні комісії
Навчальні заклади
Релігійна діяльність
Деканати та парафії
Ордени і Згромадження
Чин дів
Рухи та спільноти
Санктуарії
 
 
Copyright © 2008-2026. Київсько-Житомирська дієцезія. Power by: ArtGattino