| У Ворзелі відбулися реколекції для міністрантів |
В днях з 25 по 27 лютого у Вищій духовній семінарії в Пресвятого Серця Ісуса в Ворзелі, що на Київщині відбулись реколекції для міністрантів. Цього разу приїхало аж 27 хлопців з різних парафій Київсько-Житомирської дієцезії.
На реколекції був запрошений неопресвітер о. Юрій Сема, випускник цієї ж семінарії, котрий зараз працює в парафії Бога Отця Милосердного, що у м. Запоріжжя. Отець Юрій є відповідальний за міністрантів Харківсько-Запорізької дієцезії і приїхав з 8 міністрантами, що свідчить про відповідальність наданих йому обов’язків.Темою реколекцій о. Юрій обрав питання «В яку сторону іде учень Христа?». За 2 тижні до реколекцій йшла інтенсивна підготовка, щодня семінаристи молились в цьому намірі, і Бог вислухав молитви: все пройшло успішно, всім сподобалось, кожен для себе взяв щось нового, зустрів нових друзів, дехто, можливо, почув своє покликання. Відповідальними за реколекції є семінаристи Віталій Квапіш та Павло Білошицький, котрі в минулому також приїжджали до семінарії на реколекції, а зараз вже є семінаристами 3-го курсу. Хто-зна, можливо котрийсь із цих 27-ми хлопців з вересня буде вже не гостем, а студентом цієї ж семінарії?! Розпочались реколекції в п'ятницю о 18.00 центральним моментом дня – Євхаристією, на котрій просили Господа про плідне їх проведення. Після Меси на всіх чекала смачна вечеря, а потім вечір знайомств, який проходив у формі гри. Перший день реколекцій закінчився Адорацією Пресвятих Дарів, що продовжувалася декількома годинами непереривної молитви прославлення, подяки, перепрошення, прохання, пісень та канонів. Наступний день реколекцій почався ранковою молитвою, медитацією і Святою Месою, на котрій проголосив проповідь семінарійний духівник о. Руслан Михалків. Потім був насичений графік дня: фізична праця, конференція, скрутація Божого Слова. Після обіду екстремальна гра в футбол на снігу, потім літургійна школа, солодкий стіл та фільм «Дев’ятий день» про священика, котрий перебував в концтаборі в Дахао. Після вечері разом із семінаристами в семінарійній каплиці помолились урочисту вечірню при виставленні Пресвятих Дарів та пішли на нічний відпочинок, тому що о 3 годині ночі потрібно було вставати на Годину Читань. Звичайно встали не всі, бо молитва була добровільна, але більша половина хлопців переборола сон, щоб прийти і помолитися псалмами. На закінчення, заспівавши Тe Deum, пішли відпочивати далі. В неділю кл. Вадим Русаловський, котрий є відповідальний за місцеву парафіяльну молодь і щонеділі проводить їм катехізацію, при нагоді також забрав і міністрантів, щоб послухали про гріх та сповідь. Закінчились реколекції, так як і почались – Євхаристією, після котрої о. Юрій Сема уділив благословення на добру дорогу додому. Наступні реколекції для міністрантів відбудуться 13-15 травня, всіх бажаючих приїхати сердечно запрошуємо та чекаємо! Семінарист Віталій Квапіш |