| Початок святкувань Урочистостей Матері Божої Святого Скапулярія |
|
Море сердець, які бились в унісон. Море людей, які принесли свої прохання до Найкращої Матері, зібрались 15 липня на площі Йоана Павла ІІ в Бердичеві. Кілька годин перед початком Святої Меси вже збирались паломники. З різних міст і селищ, різними по величині групами, різними засобами транспорту поспішали всі ті, хто чекають та готуються до цієї Урочистості весь рік. Навіть важко перерахувати всі ті групи, які входили в Бердичів. Від найменшої велогрупи, в якій було 17 осіб з Коростишева, до найбільшої групи Францисканського паломництва, яке вирушило з Шепетівки, і в кому зібралось 780 осіб. Найдовший шлях пішки подолало Подільське паломництво з Хмельницького, яке йшло 6 днів, та група з Харкова, яка проїхала 700 км на велосипедах. Всіх їх зустрічав кустош Санктуарію в Бердичеві о. Рафал Мишовський та єпископ Віталій Кривицький. Свячена вода, якою паломників щедро окроплював єпископ Віталій була як знак Божого благословення. Урочисту Святу Месу очолив Пастир дієцезії, разом з єпископом Станіславом Широкорадюком, без якого не обходиться паломництво вже багато років, у співслужінні з десятками прибулих священиків. На обличчях багатьох них, крім радості було видно сліди сонця, яке супроводжувало паломництво. Проповідь проголосив o. Енріке Кастро OCD настоятель монастиря «StellaMaris» на горі Кармель в Ізраїлі. Він говорив про віддання свого життя Марії, Матері Божій, на прикладі кармелітів. Прекрасним супроводом Святої Літургії був спів житомирського гурту «Rejoice». На завершення Святої Меси, підкріплені Словом Божим та Тілом Христовим, всі знову ожили, і якби, забули про мозолі та хворі ноги. Пісня прослави звучала радісно та від усього серця. На завершення до всіх присутніх звернувся Найдостойніший Паломник – єпископ Станіслав Широкорадюк. « Три речі, за які я завжди молюсь. Перша – це зовнішня агресія, яку переживає наша Батьківщина. Друга – це корупція, обкрадання свого народу, внутрішня агресія. Третя – це деморалізація нашої молоді та дітей, через програму гендер, яку впроваджують в школі. Не має релігійного виховання в школі, але деморалізація розвивається повним ходом. Проти наших дітей та молоді. Але, найбільше мене тішить, я дякую Богу, що ми маємо такий народ. Ви молились за мир в Україні, ваші молитви є спасенними. Бог вислухає ваші молитви. Маючи такий народ, таку молодь. Я зміцнюю свою віру, що Бог нас не покинув. Незважаючи на те, що вже 3 роки той фараон женеться за нами і кричить «поверніться в єгипетську неволю», з нами Бог. Наші паломництва про це свідчать. Як приємно відчути, що з усіх сторін України є паломники, і зростає число паломників, і зростає надія, що Бог нам допоможе». Єпископ Віталій натомість сказав, що треба вірити, що Бог вислуховує наші молитви, і може змінити всію ситуацію. «Наша молитва дійшла до вух і серця Бога. Нехай ця віра надихає кожного з нас і повернеться з нами до наших домівок, і допоможе змінювати світ навколо себе». |