| Паломництво Житомир - Бердичів |
|
Вже в 40 раз з Житомира вирушило паломництво до Національного Санктуарію Матері Божої Бердичівської. Все починалось з невеликих груп людей, які йшли (часто таємно) молитись на місці благословенному і вибраному Богом. В часах Незалежної України паломництво стало організованим і збирало сотні людей. Так було і цього року. Майже 300 людей з різних парафій зранку прибули до храму св. Софії, щоб вирушити в дорогу. Це паломництво було особливим, бо перший раз разом з паломниками йшов єпископ ординарій Київсько–Житомирської дієцезії. З молитви та благословення єпископа Віталія все почалось. Колонна з піснями прослави рушила вулицями Житомира. Ні вітер, ні хмари не злякали людей, які хотіли занести до Матері Божої свої прохання і молитви.33 км асфальту, польових доріг та бездоріжжя, щоб в дорозі свідчити про свою віру та надію на Того, хто знає найпотаємніші потреби сердець. Весь час паломникам товаришували священики, які служили в Таїнстві Сповіді та духовних розмовах. Був час на відпочинок, на спів та ділення. А ввечері в с. Гвоздава їх вже чекали парафіяни, які годину раніше вже виглядали та очікували на спільну Святу Месу, яку очолив єпископ Віталій Кривицький у співслужінні з о. Ярославом Гіжицьким організатором паломництва, о. Кшиштофом Урбанським господарем місця та іншими священиками з Черняхова, Короcтишева, Коростеня. Обпечені, змучені, з мозолями на ногах, всі знайшли відпочинок у гостинних парафіян, щоб, як сказав єпископ Віталій «регенерувати свої сили на завтрашній день і повними сил дійти до Матері Божої, яка чекає». |