| 26 Подільське паломництво в Любарі |
|
13 липня близько 300 паломників, які вже третій день прямують по дорозі до Бердичева, перетнули кордон з Київсько – Житомирською дієцезією. На початку містечка їх зустрічали парафіяни разом з настоятелем о. Віталієм Умінським. Спільна молитва про мир в Україні та покроплення свяченою водою це традиційні атрибути зустрічі паломників. До смт Любар Житомирської області, на зустріч з паломниками приїхав єпископ Віталій Кривицький, щоб разом з паломниками та всіма священиками молитись під час Святої Літургії. Під час проповіді єпископ пригадав, що Ісус розсилає своїх Апостолів проповідувати, і ми маємо таку ж місію. Одного року, коли сам єпископ ходив в паломництво, було сухе літо. Паломники йшли, а люди просили про молитву за дощ. І коли паломництво увійшло в Бердичів, Господь подарував рясний дощ. Паломник це той, який також має залишити після себе про плоди і має молитись за інших. Йдучи полями, селами, містами варто просити про благословення для інших.
Стомлені, обпечені сонцем та скроплені дощем, в спортивному залі місцевої гімназії, вони мали відпочинок та укріплення Словом Божим та Тілом Христовим. Третій день паломництва, зазвичай є важким. Попереду ще два дні дороги. І тому, слово розради та підтримки, а також благословення від єпископа Віталія – додають сили. А вечеря, яку приготували місцеві мешканці разом з братами – капуцинами додасть фізичної справності. Змучені, але щасливі паломники залишились на ночівлю в гімназії та в приміщенні Дитячого центру Денної опіки «Карітас – Спес». |