| Зустріч священиків Київського деканату |
8 лютого у храмі св. Олександра в Києві відбулася чергова зустріч священиків Київського деканату. Зустріч розпочалася о 10 годині спільною Святою Месою, яку очолив Генеральний Вікарій Київсько-Житомирської дієцезії єпископ Станіслав Широкорадюк, разом з усіма присутніми священиками, яких цього разу зібралося близько 30 осіб.
Після Меси о. Павло Вишковський ОМІ, директор Католицького Медіа-Центру, виголосив конференцію, яка торкалася теми цьогорічного послання Папи Бенедикта XVI на 45-й Всесвітній день засобів суспільної комунікації. Він наголосив на тому, що нові технології змінюють не лише спосіб нашого спілкування, але і саму комунікацію настільки, що можна сказати, що «ми живемо в період величезного культурного перетворення, що породжує новий спосіб вивчення і думання. Проголошувати Євангеліє за допомогою нових засобів медіа означає не лише включати відкрито релігійний зміст у різні медіаплатформи, але також у своєму цифровому профілі та способі спілкування цілеспрямовано свідчити про рішення, уподобання та судження, які глибоко слідують Євангелії, навіть якщо про це виразно не говориться. Більше того, правдою в цифровому світі також є те, що повідомлення не можна звіщати без послідовного свідчення зі сторони того, хто його звіщає. В цих нових обставинах і з цими новими формами висловлення, християни знову ж таки покликані давати відповідь кожному, хто у них вимагає звітів про їх надію. На завершення о. Павло зацитував слова з пастирського послання Святішого Отця Бенедикта XVI на цьогорічний день ЗМІ: “Хочу запросити християн, впевнено і зі свідомою та відповідальною творчістю приєднатись до мережі взаємовідносин, яку створила цифрова епоха. І не просто для того, щоб задовольнити бажання бути присутнім, а тому, що ця мережа є невід’ємною частиною людського життя. Мережа сприяє розвитку нових і більш складних інтелектуальних і духовних горизонтів, нових форм загальної обізнаності. У цій сфері ми також покликані проголошувати нашу віру у те, що Христос є Богом, Спасителем людства і всієї історії, він є тим, в кому все сповнюється». Після конференції відбулася так звана робоча зустріч в якій обговорювалися актуальні справи деканату. Єпископ, священники, а також директор радіо «Марія» о. Олексій Самсонов задумувалися над більшим розвитком мережі Радіо Марія. Мар’яна Бєда, Католицький Медіа-Центр |