| Урочистість Воскресіння Господнього у Бердичівському Санктуарії |
|
У Всеукраїнському Санктуарії Матері Божої Святого Скапулярія Урочистості Воскресіння Господнього розпочались у Великий Четверг, коли розпочалося Святе Пасхальне Тридення та відбулася Літургія Господньої Вечері. У Велику Пятницю було відправлено Літургію Страждань Господа Ісуса Христа. А у суботу усі бажаючі починаючи з девятої години ранку могли освятити свої Великодні кошики, а о двадцятій годині на площі перед сходами до Всеукраїнського Санктуарію Матері Божої Святого Скапулярію у Бердичеві розпочалась Пасхальна Вілігія, яка згодом продовжилась у храмі. Очолив Літургію отець Юзеф Кухарчик, делегат Ордену Босих Кармелітів на Україні, йому співслужили настоятель Бердичівського Санктуарія отець Рафаїл Мишковський та інші брати босі кармеліти. Також брав участь у літургіях брат Маріуш Фаль, босий кармеліт, семінарист Вищої Духовної Семінарії Святого Йоана Павла ІІ у Кракові (Польща).«Бажаємо Вам радості Воскресіння Господнього! Нехай ваші домівки переповнить світло Воскреслого Господа і розсіє всіляке ворогування та смуток. Хай запанує довіра до Бога, взаємна доброзичливість, згода із сусідами, щире взаємопорозуміння з рідними та знайомими. Христос Воскрес!» - йдеться у привітанні Братів Босих Кармелітів. А вранці, 27 квітня у відбулась Резулекційна Урочиста Літургія з процесією навколо мурів Санктуарію. На чолі процесії несли хрест та фігуру Воскреслого Ісуса, а також співали великодні пісні. Поряд з численними бердичівськими парафіянами та гостями Бердичева Воскресіння Господнє у храмі вже традиційно відзначали пастори ряду протестантських Церков Бердичева.
Максим Железницький |