| Неділя Страстей Господніх в Соборі св. Олександра |
|
Вербна Неділя, під час котрої Церква згадує тріумфальний в’їзд Спасителя в Єрусалима, розпочинає Великий, або ж Страсний Тиждень, котрий безпосередньо готує серця вірян до спомину страждання, смерті і Воскресіння нашого Господа Ісуса Христа. В київському Кон-кафедральному Соборі центром урочистих заходів стала св. Меса о 10.00. Пресвяту Євхаристію відправив настоятель парафії св. Олександра о. Віталій Безшкурий у співслужінні з о. Петром Жарковським, Керівником благочинної Місії «Карітас-Спес Україна», та о. Віктором Білоусом, Ректором Інституту Богословських наук, що в м. Городок, Хмельницької області. Божа Служба розпочалась з посвячення вербних та пальмових гілок на спомин того, як мешканці Єрусалиму в захваті вітали Христа, вітали Того, Котрого вже менше ніж за тиждень віддадуть як Жертовного Агнця на муки і розіп’яття.
Під час проповіді о. Віталій звернув увагу на належному, гідному пережитті Великого Тижня, адже саме на ці дні припадають центральні, найголовніші події нашого спасіння. В кожній з цих подій ми можемо побачити самих себе: чи то в натовпі, що вітає Христа пальмовим гіллям, чи на судилищі над Спасителем, чи серед мешканців Єрусалиму, що волають: «Розіпни!», серед апостолів, котрі спостерігають за Його стражданням і оплакують Його смерть. Й надзвичайно важливо також знайти себе посеред тих христових учнів, котрі в день Воскресіння почули істину, що Його нема серед мертвих, що Він воскрес! На завершення Служби о. Петро Жарковський заохотив парафіян долучитись до благодійної акції «Скоринка хліба для бідних», нагадавши, як під час чудесного розмноження п’яти хлібів і двох рибин сам Ісус спонукав присутніх ділитись не просто хлібом, але серцем. Адже не даремною була кількість цих скромних страв (дві рибини – як символ подвійного єства Христа – Божественного і людського; п’ять хлібів – повнота вселенськості: від п’яти пальців на руці до п’яти континентів), а саме «ламання серця» стало запорукою того, що «усі їли та наситились». Пізніше, в цей же день, вірні різних київських парафії долучились до екуменічної (Міжконфесійної) Хресної Дороги, котра пройшла вулицями Києва. В молитовній процесії взяли участь вірні Української Греко-Католицької та Римо-Католицької Церков, Православних Церков України, а також представники протестантських спільнот. Хода вирушила о 15.00 від церкви Василя Великого, що на Вознесенському Узвозі. Дмитро Парубець |