| Молитва про єдність християн у Києві |
|
Щороку з 18 по 25 січня проводиться Тиждень молитов про єдність християн. Єдність учнів Христових – це заповіт Ісуса Христа, «щоб усі були одне» (Йн 17, 21). 22 січня кон-кафедральний собор св. Олександра приймав представників християнських Церков на спільній екуменічній молитві. О 10.00 відбулася Свята Меса, котру очолив апостольський нунцій в Україні Архієпископ Клаудіо Ґуджеротті, під час котрої виголосив проповідь про любов один до одного, про єдність між християнами і повагу до різних християнських традицій. На Євхаристії нунцію співслужили єп. Віталій Скомаровський - ординарій Луцький і Апостольський Адміністратор Київсько-Житомирської дієцезії, перший секретар нунціатури – Монсеньйор Йосеф Ґрек, настоятель парафії св. Олександра - о. Віталій Безшкурий, Президент Карітас-Спес Україна - о. Петро Жарковський, о. Максим Рябуха – другий секретар нунціатури.
Після Святої Меси відбулась екуменічна молитва, до якої доєднались Предстоятель Української Єпархії Вірменської Апостольської Церкви Архієпископ Маркос Оганесян, котрий виголосив проповідь, а також представник УПЦ КП отець Сергій. На закінчення молебню, після молитви Отче наш єп. Віталій Скомаровський заохотив усіх присутніх бути служителями примирення і апостолами Христа. Взиваємо до Тебе, милосердний Боже: нехай кожний, хто шукає примирення, відчує Твою допомогу, щоб проголошувати Твої великі діла любові! Ми просимо про це в ім'я Сина Твого Ісуса Христа, Господа нашого. Амінь о. Віталій Квапіш |