| Молитва за єдність християн у храмі св. Олександра в Києві |
У вівторок, 25 січня 2011 р., у свято Навернення святого апостола Павла, у Кон-кафедральному храмі св. Олександра в Києві була відправлена Свята Меса, яка закінчила Тиждень молитов про єдність християн.
Святу Месу очолив єпископ Київсько-Житомирської дієцезії Станіслав Широкорадюк. До спільної молитви приєдналися о. Рольф Шененбергер, голова міжнародної благодійної асоціації «Тріумф серця», владика Йосип Мілян, єпископ-помічник Київської архієпархії УГКЦ, представники УПЦ КП, представники Київської єврейської месіанської громади, а також о. Франциска Ботвіна, настоятель парафії св. Франциска на Оболоні. На початку Літургії настоятель храму св. Олександра, о. Олександр Гурський наголосив, що вже 43 рік поспіль християни різних конфесій збираються у свято Навернення апостола Павла, щоб молитися про єдність християн, долучаючись таким чином до Архієрейської молитви Ісуса: «Щоб усі було одно» (Йн 17, 21). Зокрема, владика Йосиф Мілян зазначив, що прийде час, коли людство буде платити велику ціну за автентичність, яка полягає у любові, у житті любов’ю. Якщо живемо повні любові, то маємо її віддавати, а Любов прагне об’єднання і саме на Ній маємо будувати нашу єдність. Протоієрей Димитрій Садов’як, голова синодального управління духовно-патріотичного виховання у зв’язках зі Збройними Силами та іншими військовими формуваннями України УПЦ КП, сказав, що йому дуже приємно, що збираємось для спільної молитви про єдність. Рабин Борис Грисенко з Київської єврейської месіанської громади зауважив, що всюди існує роз’єднання, але відбувається, щось дивне, оскільки євреї навертаються і визнають Ісуса Христа за Месію, а це є знаком того, що в Тілі Христовім відбувається велике пробудження, яке в майбутньому приведе до єднання, яке принесе повноту Царства Божого. Отець Рольф, директор Міжнародної благодійної асоціації «Тріумф Серця», яка існує в Києві вже 17 років і займається допомогою усім, хто потребує, незважаючи на релігійну приналежність, говорив про те, що роз’єднання християн є великим гріхом і що мало збиратися лише раз на рік, щоб молитися про єдність християн, а потрібно кожного дня робити один крок уперед для примирення та єдності Церкви. Також отець зазначив, що єдність буде подарунком Святом Духа. На закінчення єпископ Станіслав Широкорадюк сказав, що для єдності дуже важлива молитва і цитуючи слова св. Йоана Марії Віаннея, зазначив, що для того, щоб молитва була вислухана Богом потрібні дві умови, а саме безмежна довіра до Господа й чисте серце. І закликав, щоб ми відкинувши з нашого серця гріх та ненависть так молились, аби ми не відчували різниці й нехай у цьому нам допомагає Всемогутній Бог.
Католицький Медіа-Центр |