| Католики Житомира попрощалися зі своїм Пастирем |
|
Такої кількості людей площа перед храмом св. Софії давно вже не пам’ятає. Всі вони зібрались разом, щоб в сонячний теплий день попрощатись зі своїм Пастирем Архієпископом Петром Мальчуком. Святу Літургію очолив єпископ Ян Пурвінський у співслужінні із зібраними священиками. Урочистість Пресвятих Тіла і Крові Христового мала сумний настрій. Осиротіла паства з’єдналась на молитві. Багато хто не міг стримати сльози. Море квітів та людських сердець, які сьогодні на цій площі бились в унісон. Труну з тілом Архієпископа Петра винесено перед храмом на останню його Месу в Житомирі.Під час проповіді єпископ Ян наголосив на найціннішому, що маємо – Тіло і Кров Господні, які часто приймав померлий архієпископ, звершуючи Святі Меси. На закінчення Святої Меси зі словами співчуття звернулись представники влади та Провінціальний Міністр Провінції Братів Францисканців о. Даниїл Ботвіна, який дякував брату Геркуляну, який був першим Провінціальним Міністром Братів та багато зробив для Провінції св. Михаїла Архангела, до якої належав померлий, обіцяючи молитовну пам'ять за свого співбрата у св. Францискові. Після Святої Літургії єпископ Ян дякував Архієпископу Петру за вірне служіння, просячи Доброго Бога прийняти до Себе душу померлого. Хвилина молитви і процесія з труною рушила навколо кафедрального храму йдучи центральною вулицею міста до семінарійного костьолу. І хоч це не було заплановано, але чекаючи на катафалк, тіло Архієпископа Петра внесли всередину. Може це було волею померлого Владики, щоб останній раз бути в храмі, де служив Господу та Його пастві 9 років? Труна з тілом Пастиря поїхала до Києва, але всі ми віримо, що він дивиться на нас з Неба, де ми з ним зустрінемось. |