| Пасхальна Вігілія в храмі св. Олександра |
|
В ніч перед Христовим воскресінням Церква згадує цю святу ніч, в якій воскрес Христос Господь. Це найбільше, найсвятіше, найдавніше, найважливіше та найбагатше змістом чування усього літургічного року. Чуваємо, щоб вказати те, що живемо у чекання Господнього пришестя, у надії, що здійсниться новий і остаточний перехід, позначений вічністю. У Пасхальному чуванні виражається наш перехід від смерті й гріха до нового життя в Христі. У Києві, в конкафедральному храмі св. Олександра, цю урочисту відправу очолив Архієпископ Петро у співслужінні з Блаженнішим Святославом Шевчуком та зібраними священиками. Обряди «Пасхального чування» сповнені глибоким змістом, радістю і духовним підбадьоренням. Відправа розпочалась на вулиці обрядом благословення вогню і пасхальної свічки. Пасхальна свічка символізує Воскреслого Христа.Потім Архієпископ очолив процесійний похід до храму, спочатку лише при світлі свічок, а під час співу «Світло Христове» по всьому храму запалало яскраве світло. У богослуження був включений обряд Святого хрещення, якого для 6 дорослих уділив Архієпископ Петро. Свята Тайна Хрещення уділяється дорослим людям, які прийняли католицьке віросповідання. Цих п’ять катехуменів крім хрещення, отримали також миропомазання та вони прийняли своє перше Святе Причастя. В урочистій Літургії, котра стала початком святкування Пасхи Господа Ісуса, всі присутні єднались у радості та надії, співаючи «Алілуя». |