| У Києві пройшла міжнародна наукова конференція «Сила віри супроти насилля влади…» |
|
У четвер 17.03. Архієпископ Петро Мальчук взяв участь в Міжнародній науковоій конференції «СИЛА ВІРИ СУПРОТИ НАСИЛЛЯ ВЛАДИ: грекокатолики ЦентральноСхідної Європи в умовах тоталітарних режимів після Другої світової війни переслідувань. Конференцію організовано з метою спогаду про сумну подію – 70-річчя Львівського псевдособору (8-10 березня 1946 року), на якому було офіційно проголошено «возз’єднання» греко-католиків Галицької митрополії з Російською Православною Церквою.
Під час заходу обговорили форми і методи репресивної антицерковної політики радянської влади в Україні, закономірності й особливості її застосування у сусідніх країнах і досвід протистояння тоталітарному насиллю. Відбувся круглий стіл, учасники якого дали історико-правову оцінку діям владних структур і її каральних органів, а також продискутували уроки й завдання сучасної та майбутньої співпраці Церкви, держави й громадянського суспільства та проблеми гармонізації міжконфесійних стосунків.
У конференції взяли участь провідні науковці з України, Німеччини, Польщі, Росії, Словаччини та Італії, представники органів державної влади та церковних структур. Організатори заходу - Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Український інститут національної пам’яті та Український католицький університет. |