| Пастирська візитація у Черкасах |
|
7 лютого відбулась канонічна візитація Архієпископа Петра у Черкасах. Під час візитації Архієпископ провів зустрічі із парафіянами та очолив недільну Святу Месу. Візитація єпископа - це апостольська дія. Вказує вона, що єпископ є фундаментом і знаком єдності дієцезіальної Церкви.
Проповідь Архієпископа: Канонічна візитація є плодом довголітнього досвіду Христової Церкви та однією з основних форм пастирської опіки, за допомогою якої єпископ формує і поглиблює взаємини з духовенством та іншими членами спільноти. Вона контролює виконання закону, є методом віднови ентузіазму євангельських працівників, нагодою заохочувати та підтримувати їх, допомагати їм та стимулювати їх до кращої душпастирської праці. Одночасно візитація є дієвим способом мотивування всіх вірних до віднови власного християнського життя і до більш інтенсивного апостольського служіння. Канонічна візитація «є символом присутності Бога, що візитує свій народ в мирі». Єпископ, виконуючи свою місію, стає відображенням Христа − Доброго Пастиря, що опікується паствою, яка є повірена його опіці, через навчання, освячення та управління, натхненний пастирською любов'ю, щоб увіковічити діло Христа, вічного Пастиря.
|