| Освячення Центру святого Мартіна де Поррес у Фастові |
|
16 грудня, у м. Фастів, Київської області, відбулось урочисте відкриття й освячення Центру святого Мартіна де Поррес - для дітей з потребуючих родин та хворих на ДЦП і аутизм. У відкритті взяли участь: ординарій Київсько-Житомирської дієцезії Архієпископ Петро Мальчук, представники дип. корпусу, посол Польщі з дружиною, дружина посла Євросоюзу в Україні, мер міста Фастів та шановані представники міжнародних організацій - меценати.
Розпочалась урочистість у стінах фастівського храму Воздвиження Святого Хреста.
![]() Вступне слово мав настоятель храму о. Михайло Романів ОР. Він тепло подякував усім, хто має відношення до відкриття Центру розвитку для знедолених дітей та представив іноземних гостей, які приїхали на відкриття Центру. Першою частиною урочистості стала Свята Меса, очолювана Його Преосвященством Владикою Петром Мальчуком. У своїй промові Архієпископ зазначив, що "для міста це надзвичайний день". І після стількох трудів - нарешті тут буде відкритий дім для дітей вулиці - "щоби вони зазнали ласки", - підкреслив Владика Мальчук. "Нехай Господь Бог благословить усіх, хто причетний до цієї події!.. І скільки довкола є таких людей, зокрема дітей, які не можуть знайти людей, котрі би зрозуміли й підтримали їх, - продовжував Архієпископ і заохотив усіх "усвідомити той факт, який відбувається зараз у Фастові" - особливо в контексті Року Милосердя, який розпочався. "Тут, у Фастові, відкривається Дім святого Мартіна для всіх нужденних, які спраглі людських стосунків, спраглі дому". "Дім - це те місце, де мене зрозуміють", - підкреслив Владика і гаряче подякував отцям-домініканцям, які відкрилися на натхнення Святого Духа - і відкрили такий дім, який допоможе зцілювати душі. Місцеві дітки вітали Його Ексцеленцію квітами.
Другою частиною заходу стала спільна молитва за Мир в Україні, та співи дітей і викладачів Фастівської музичної школи.
Після молитов настоятель храму о. Михайло урочисто представив та запросив до промови шанованих гостей - дипломатів, представників міжнародних благодійних організацій та місцеву владу. Генеральний секретар організації "Карітас-Спес Україна" о. Віктор Симон тепло вітав відкриття Центру для малозабезпечених родин та підкреслив важливість такого осередку розвитку для майбутнього України. Доповідачі підкреслювали важливість християнської спільноти у розвитку дітей - а особливо дітей із неблагополучних родин. Посол Польщі в Україні Його Високоповажність Генрік Літвін приєднався до слів своєї дружини про важливість створення таких осередків розвитку дітей, подякував усім, хто мав відношення до створення такого Центру - усім, хто має добре й небайдуже серце.
Після спільного фото на сходах костелу - вся процесія вирушила до будівлі нового Центру, де Архієпископ Петро Мальчук разом із поважними гостями урочисто перерізав стрічку.
Бажаємо Центру, який так тепло відкрився, - нести багато-багато тепла й любові тим, хто найбільше їх потребує!
за матеріалами kmc.in.ua |