| Бердичівська парафія Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії відзначила храмове свято |
|
Урочистість Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії, Римсько-Католицька Церква відзначає 8 грудня є храмовим святом для парафії з однойменною назвою у Бердичеві, котра діє при Всеукраїнському Санктуарії Матері Божої Святого Скапулярія. З нагоди Урочистості відбулась Свята Літургія, яку очолив Архієпископ Петро Мальчук, Ординарій Київсько-Житомирської дієцезії, а співслужили разом із ним 10 священників з різних міст України та господарі – отці Босі Кармеліти, на чолі з настоятелем парафії отцем Рафаїлом Мишковським OCD та делегатом Краківської провінції Ордена Босих Кармелітів в Україні отцем Петром Гевельтом OCD. Під час Служби Божої було наголошено про особливу єдність у цей день всієї Церкви з Ватиканом, де Папа Римський Франциск відкрив ювілейний Рік Божого Милосердя. «Перейти через ці Двері, означає відкрити глибину Милосердя в ім'я Отця» - саме такими словами Святішого Отця Франциска розпочав свою промову на початку Літургії настоятель Бердичівського Санктуарія отець Рафаїл Мишковський OCD. Від імені спільноти Босих Кармелітів та прихожан він подякував за участь Архієпископу Петру Мальчуку, священикам, сестрам-монахиням, а також дітям, молоді, усім присутнім родинам, довголітнім парафіянам та тим, які лише нещодавно приєдналися до парафії. З особливою вдячністю настоятель подякував старшим особам, які творять парафіяльну спільноту з початку заснування та гостям храмового свята. Також згадав про усі рухи та спільноти, які діють при парафії.
На початку проповіді Архієпископ Петро Мальчук привітав усіх присутніх вірних у головному храмі Пресвятої Богородиці в Україні і наголосив, що про це ми можемо заявити зі 100% відповідальністю. Також Архієпископ розповів, що відповідно до рішення Папи Римського Франциска будуть відкриті Двері Милосердя по всьому світі. У відповідності з Папою Римським, своїм декретом Архієпископ визначив храми Київсько – Житомирської дієцезії в котрих будуть відкриті Двері Милосердя, щоб вірні могли отримати відпуст у надзвичайний Ювілей Милосердя. Серед шістнадцять таких храмів у Київсько-Житомирській дієцезії є і Всеукраїнський Санктуарій Матері Божої Святого Скапулярія. На Літургії були присутні також представники бердичівської міської та районної влади: міський голова Василь Мазур з дружиною та голова Бердичівської районної державної адміністрації Едуард Томашевський. У прямому ефірі Служба Божа транслювалася на Радіо «Марія». Максим Железницький |