|
10 жовтня, о 15.00 представники різних українських церков та учасники АТО зібрались на спільну молитву за мир в Україні. Найважливішими інтенціями, а заразом і гаслом акції стали Мир, Єдність і Милосердя. У заході взяли участь римо-католики, греко-католики, священики УПЦ-КП та УАПЦ, представники вірменської церкви та інших конфесій, а також віряни та всі охочі.
Молились ті, хто дізнався про захід заздалегідь - і ті, хто просто почув, що на Михалівській площі щось відбувається - від цього атмосфера була ще більш щирою й невимушеною. Як повідомляє Католицький Медіа-Центр, розпочався захід виконанням християнського гімну та урочистою ходою із внесенням мощей бл. Марти Вєцької, яка є покровителькою і заступницею людей у біді. Все більше, після того, як мощі блаженної побували в Маріуполі та об′їхали зону АТО - люди звертаються до заступниці з молитвами про Мир та покращення ситуації в державі. Представники ордену святого Вікентія де Поля, які відповідають за паломництво мощей Марти Вєцької Україною, розповіли історію життя блаженної Марти та жертовної її смерті.
Далі мало місце урочисте привітання архієпископа ординарія Київсько-Житомирської дієцезії владики Петра Мальчука. Надзвичайно тепло архієпископ привітав представників інших церков і конфесій, які погодились взяти участь у спільній молитві за мир. Після цього читали вечірню молитву. Слухали читання від Йоана. Далі мали слово представники всіх присутніх Церков. Архієпископ Петро Мальчук розпочав свій виступ словами про мир і зазначив, що місцем, де він народжується - є людське серце. Владика зауважив, що перечитавши Святе Письмо, можна побачити, що в Раю людина була в гармонії з усім, що її оточувало, в гармонії з Богом. Проте після гріхопадіння ця гармонія зникла. Владика нагадав нам картину, коли Адам сховався від Бога - бо дізнався, що він нагий - "Людина боїться стати в правді" - підкреслив владика. "Людина втратила гармонію з Богом!" Далі архієпископ розмірковував про відновлення гармонії - про мир Христа, підкреслюючи, що "брати до рук зброю, щоби відновити мир - неприпустимо. Мир Христа можна лише дати іншій людині - і можна лише прийняти". Владика наголосив, що сестра Марта мила в серці цей мир і назвав її сестрою-апостолкою єдності, до якої молились різні конфесії. Архієпископ підкреслив дієву силу молитви, наводячи приклад Махатма Ґанді та дієвої молитви Розарій у Австрії, яка колись допомогла встановити мир. Тож "хапаймося не за зброю - а за молитву!" - закликав владика. Наступний доповідач - блаженніший Любомир Гузар, Верховний Архієпископ-емерит УГКЦ передусім подякував Духові Святому, який зібрав усіх присутніх на спільну молитву. "У такій ситуації, коли ми стривожені, зажурені, питаємо себе, що ж далі і що робити, щоби в житті розвиднілося" владика пропонує нам прийняти за основу 3 запропоновані поняття: Мир, Єдність і милосердя. Адже Мир є основоположним в усьому. Без миру навіть важко уявити життя, важко паросткам проростати і живому розвиватись. Єдність. "Адже ніхто з нас не є як острівець - самотнім, - пілкреслив блаженніший Любомир - ми потребуємо єдності, укаємо спільноти, намагаємось зустріти одне одного". Суть Милосердя владика зобразив так: "Я хочу бути відкритим, хочу з тобою примиритись. Щоби разом у мирі одне одному служити, одне одного підтримувати". Блаженніши Любомир підкреслює те, що ані мир, ані єдність і милосердя не можуть бути без Бога. "Маємо приклад святої Марти, яка ширила в світі стільки добра, бо мала любов Бога". Відповідаючи на поставлене на початку питання, що треба чинити, щоби покращити ситуацію, як потрібно діяти з любов′ю Бога, блаженніший Любомир визначає 3 основні кроки, два з яких уже зроблені - це бажання щось змінити і участьу спільній молитві. Третім і основним кроком, на думку владики має бути питання до самого себе: "Щоби ми, роздумаючи про ті дари, запитали самих себе: Що я можу зробити, щоби був Мир, Єдність і Милосердя". "Бог хоче від нас дії" - підкреслив блаженніший Любомир Гузар. - За молитвами святих Бог нам дасть силу й охоту будувати". Ігумен УПЦ-КП Ієремія щиро подякував за запрошення на молитву, яка скріплює єдність. "В такі часи єдиною надією є Бог", - підкреслив ігумен. Предаставник УАПЦ у своєму виступі звернув увагу на те, що "сьогодні співстраждання потрібне як ніколи. І потрібно брати приклад у цьому у блаженної Марти Вєцької". Отець, представник Вірменської Церкви, звернув увагу на подібність ситуацій в Україна та Вірменії, на духовну близькість наших держав. Він зазначив, що з тих пір, як прибув в Україну, часто доводиться "замислюватись і молитись про мир". Всечесний отець закликав молитись постіно - молитись за мир у серцях і в душах. Молились давньовірменською мовою. Наступною частиною заходу стала молитва в найважливіших потребах: за мир, за учасників бойових дій, за їхніх родичів, за єдність, за милосердя, а також за всіх померлих та тих, хто постраждав і продовжує страждати - різними мовами світу. На завершення зустрічі була спільна молитва та вшанування мощей блаженної сестри Марти Вєцької. Люди, учасники міжконфесійної молитви, з якими нам вдалося поспілкуватись, одноголосно стверджували, що такі заходи є необхідними - а особливо в наш непростий час - та висловили надію, що це стане доброю традицією.
|