| 20 – річчя парафії в смт. Полянки |
|
Старше покоління парафії святої Марії Магдалини в Полянці пам'ятає і переказує молодшим те, як вони, шукаючи зустрічі з Ісусом в Євхаристії, ходили пішки на Святу Месу до Полонного. А це не багато, не мало, а практично 25 кілометрів. Однак, спільними зусиллями у 1995 році храм таки було побудовано та освячено. Покровительницями парафії стали Марія Магдалина, яка була з Ісусом в останню хвилину та першою зустіла воскреслого Господа, та Тереза від Дитяти Ісус, яка любила Бога усім серцем ще з раннього дитинства. І ось, 3 жовтня, одночасно маючи спомин св. Терези з Лізьє, полянківці святкували 20-ту річницю освячення храму. Готувалися до свята ґрунтовно. Храм, у свій так званий день народження постав прикрашений гарними букетами квітів та стрічками; також стрічки разом із повітяними кульками прикрашали подвіp'я костелу. Розділити радість святкування прибули гості із навколишніх парафій. На свято прибув і архієпископ Петро Мальчук разом зі своїм секретарем отцем Матеушем. Єпископ виголосив дуже цікаву, інформативну та не менш повчальну проповідь, подаючи як приклад святих Магдалину та Терезку. Крім цього, він закликав усіх молитися про покликання із парафії до монаших орденів, зокрема і до єпископства. Прибули і священики, що раніше працювали тут – о. Мирослав із Житомира та о. Мирон із Ковеля. Безперечно, їх присутність принесла безмірну кількість радості як для малих, так і для дорослих. І звичайно ж, присутні були священики, які зараз тут працюють та докладають багато зусиль для розвитку та процвітання парафії – отець-настоятель Милослав, о. Кирило та о. Антоній. Святу Месу очолив архієпископ Петро Мальчук. Після Пресвятої Євхаристії, добренько підкріпившись духовно, усі бажаючі могли насититись смакотою, яку приготували для гостей парафіяни. Свято пройшло у піднесеному настрої і ще не один день після нього люди ділилися своїми приємними враженнями. Та й не дивно, це велике свято, оскільки мати в селищі храм дуже важливо. Адже, по-перше, живий Господь перебуває тут цілодобово у вигляді Пресвятих дарів, а, по-друге, не треба долати далекої дороги, щоб зустрітися з Ним. Бог щоденно чекає у костелі і запрошує усіх без винятку на Святу Трапезу. Господи, дякуємо Тобі за таку велику Твою благодать! Юля Карпова |