| Інаугурація нового навчального року у Ворзелі |
|
Цього дня урочисту Святу Месу очолив Апостольський Нунцій в Україні Його Високопреосвященство Іван Юркович у співслужінні єпископів: ординарія Київсько-Житомирської дієцезії єпископа Яна Пурвінського, ординарія Луцької дієцезії Маркіяна Трофим’яка та ординарія Харківсько-Запорізької дієцезії єпископа Мар’яна Бучека. На початку Святої Меси всіх привітав Його Преосвященство єпископ Віталій Скомаровський, ректор Вищої Духовної Семінарії у Ворзелі. Владика зокрема зазначив, що семінарія у Ворзелі цього річ святкує 15 років з дня заснування. З неї вийшло вже 24 священики. А також привітав присутніх гостей, зокрема Ректора Місійної Духовної Семінарії Redemtoris Mater о. Романа Грека, ректора Вищої Духовної Семінарії в Городку о. В’ячеслава Грумницького, ректора Вищої Духовної Семінарії у Львові о. Олега Саломона й новопризначеного ректора Греко-Католицької Семінарії у Києві, настоятелів Київських парафій та професорів. У своїй проповіді Апостольський Нунцій звернув увагу на особу молодої святої Терези від Дитяти Ісус. Він побажав усім на початку цього академічного року брати приклад з цього наймолодшого Вчителя Церкви й зростати в мудрості та благодаті, а також вдосконалюватися в любові до Бога й до ближнього». Під час принесення дарів на вівтар принесено мощі св. Йоана Віаннея та св. Тереси від Дитятка Ісуса, які залишаться в семінарії. Після служби єпископ Ян Пурвінський освятив фундамент під храм, який буде збудований у Ворзелі. Він зазначив, що колись у самому центрі Ворзеля вже була римсько-католицька святиня, але була знищена в часи переслідувань. Після відбулася зустріч на якій брат Костянтин Морозов OFMCap виголосив інаунарійну лекцію. А після промови Апостольського Нунція вручено залікові книжки студентам першого року. Зараз у Вищій Духовні Семінарії у Ворзелі навчається 31 семінарист.
о. Павло Вишковський ОМІ Католицький Медіа-Центр |