24 квітня з усієї України до Всеукраїнського Санктуарію Матері Божої в Бердичеві приїхало більше ніж 250 богопосвячених осіб. Паломництво було організоване з нагоди року Богопосвяченого життя. Це був час спільної молитви за всю Церкву та Батьківщину перед обличчям Матері Божої та разом з Нею.
Разом з Єпископами України, присутні брати — монахи та сестри — монахині зустрілись разом, щоб почути голос Господа через Ієрархію Церкви та братів і сестер у богопосвяченому житті. Зустріч розпочалась привітанням всіх прибулих о. Доброславом Копистеринським, Головою Конференції Чоловічих Богопосвячених Інституцій Римсько-Католицької Церкви в Україні, після якої Архієпископ Томас Галліксон, Апостольський Нунцій в Україні, проголосив конференцію.
Конференція була повна глибокого змісту, в якій як рефрен повторювались слова Нунція : «Ви потрібні Церкві. Вас, вашого життя та служіння потребує Христос».
Центральним пунктом зустрічі була урочиста Свята Меса, під головуванням Митрополита Мечислава Мокшицького, которому співлужили присутні архієпископи, єпископи, та зібрані священики. Під час проповіді Архієпископ Мечислав пригадав та приблизив значення мотто року Богопосвяченого життя, яке заключається в трьох важливих та глибоких словах «євангеліє», «пророцтво» та «надія». Після проповіді, як знак відданості Христові та Його Церкві , всі присутні відновили монаші обіти, підтверджуючи складені в день професії обіти чистоти, вбогості і послуху.
"...Прийми, Отче Любові і Милосердя, нашу відданість Тобі. За заступництвом Пресвятої Діви Марії, Матері Відкупителя, зміцни нас своєю благодаттю, щоб ми, живучи свято, були для сучасного світу видимим знаком твоєї присутності."
Усвідомлюючи, що наша Батьківщина переживає важкий час, на закінчення Святої Меси, було прочитано акт віддання під опіку Матері Божої Бердичівської всіх присутніх та цілої України.
Після Служби Божої відбувся круглий стіл за участю Апостольського Нунція в Україні Архієпископа Томаса Галліксона, Секретаря Нунціатури монсеньйора Петра Тарнавського та Єпископів України.
Проводив зустріч єпископ-ординарій Луцький Віталій Скомаровський, відповідальний за богопосвячене життя в Україні в Єпископаті РКЦ .
З вступним словом на початку круглого столу до всіх присутніх звернувся Архієпископ Києво-Житомирський Петро Мальчук, господар Всеукраїнського Санктуарію.
В короткому зверненні до присутніх, він поділився свідоцтвом життя, віри та служінння о. Мартиняна Дажицького, дякуючи котрому, в Україні відродилось життя братів- францисканців. Він, який пройшов Сибір і переслідування, залишився вірним своєму Богові, а Господь використав його до великих справ.
Своїми думками ділились також присутні єпископ Станіслав Широкорадюк та єпископ Леон Дубравський.
Зустріч закінчилась урочистою спільною агапою, яка була також можливістю спільної зустрічі та ділення.
|