title-ecclesia

Ювілей 100-ліття Костелу в Яблонному

8 травня 2010 року в парафії Яблонне (Зелена Діброва), що обслуговується отцями паллотинами, відбулося святкування 100-ліття костелу, покровителем якого є Святий Йосафат. Після багатьох місяців підготовки, котру виконували прихожани і священик Адам Богуш SAC, врешті відбулася ця пам'ятна подія. Завдяки вірі прихожан,  костел вижив всупереч переслідуванням і репресіям, саме тому того дня панувала особлива радість і дух вдячної молитви.

Перед святковою Святою Месою виступив  молодіжний ансамбль з Житомира з паллотинської парафії, котрий своїм співом величав Бога. Пізніше об 11 годині священики разом з єпископом Київсько-Житомирської дієцезії Яном Пурвінським в процесії вирушили до костелу, де був освячений новий головний вівтар, а також меморіальна дошка. Потім священики направились до зовнішнього вівтаря, за яким звершилася Свята Меса.

Всіх запрошених гостей привітав настоятель o. Володимир Осіца SAC. Між іншим були присутні: отець Василь - греко-католицький священик, генеральний консул Республіки Польщі у Вінниці Кшиштоф Свідерек, редактор польського телебачення Вроцлавського відділу - Гражина Орловська-Сондей, представники місцевої влади на чолі із Станіславом Карпінським - головою Червоноармійської райдержадміністрації, представники обласного телебачення і преси,  співбрати паллотини, а також вірні з Житомира, Червоноармійська - разом зі своїм настоятелем, з Новограду-Волинського, Кам'яного Броду і інших навколишніх місцевостей.

Літургічний спів під час Святої Меси виконував кафедральний хор з Житомира. Проповіді виголосив єпископ Ян Пурвінський, де підкреслив незламність віри прихожан, завдяки якій костел пережив і далі може служити вірним. Владика висловив також прохання, аби якнайбільше прихожан  приходило б  до святині, щоб завжди костел був наповнений.

На завершення святкування всім подякував o. Адам Богуш SAC, а також o. Анджей Муха SAC - делегат провінція, який передав щирі вітання і запевнив про подальшу допомогу для католиків, що живуть на Сході. Потім парафіян та гостей привітали також пан консул Кшиштоф та голова райдержадміністрації.

Надалі в процесії всі відправились на місцеве кладовище, де єпископ Ян помолився за упокій тих, які часто виступали на захист віри і завдяки яким сьогодні всі можуть молитися в цьому храмі. Після повернення з кладовища запрошені гості відправилися до села Соколів, де був приготовлений святковий обід.

 


За матеріалами: pallotyni

 
Історія дієцезії
Єпископи
Прокатедра Київ
Катедра Житомир
Дієцезіальні комісії
Навчальні заклади
Релігійна діяльність
Деканати та парафії
Ордени і Згромадження
Чин дів
Рухи та спільноти
Санктуарії
 
 
Copyright © 2008-2026. Київсько-Житомирська дієцезія. Power by: ArtGattino