| Молитва за Україну в кожному католицькому храмі країни |
|
Ісус Христос ставить нас, віруючих, на дуже складний шлях любові. Спочатку наказує відкинути закон помсти - „око за око і зуб за зуб", а потім говорить про любов до ворогів та молитву за них. Закон „око за око і зуб за зуб" не нищило зла та поділу між людьми, а навпаки ще більше ділило суспільство і залишало в серці відчуття страждання. Ненависть до ворогів завжди породжує агресію та прагнення боротьби. Для Ісуса шлях кривди за кривду і ненависті за ненависть є шляхом в нікуди. Спостерігаючи за подіями останнього тижня ми хочемо разом з Ісусом відкинути таку дорогу, а стати на шлях перемоги, який є молитвою любові, як за тих, хто нам чинить добро, так і за тих, хто підносить на нас руку. Як віруючі люди, ми знаємо силу молитви. Це вона, як найкращий щит, оберігає нас від зла і як найкраща зброя перемагає зло. Слухаючи нашого Бога, згадуючи чергові жертви Майдану та їхні засмучені родини, ми знову закликаємо до молитви любові та до посту. Ми повинні пожертвувати цей дар в намірі миру в Україні, зокрема за загиблих та їхні родини, за ранених і тих, хто ними опікується, а також за тих, хто сьогодні є нашими друзями та ворогами. Нехай наша молитва триває не лише сьогодні, але впродовж наступних днів тижня, і таким чином наш благальний голос про мир та відвернення війни підтвердить не лише прагнення, але дійсне очікування завершення складного часу, який переживає Україна, а в ній також спільнота віруючих. Конференція римсько-католицьких єпископів України |