| МЕСА МИРА |
|
МЕСА МИРА Звичайно у цей день під час спеціальної Меси, яка відправляється у ранкові години, єпископ благословляє єлей хворих, єлей катехуменів та консекрує миро згідно із обрядом, поданим у Римському Понтифікалі. Якщо в цей день важко зібрати духовенство та вірних навколо єпископа, це благословення можна провести в один з попередніх днів, але незадовго до Великодня. Меса, яку єпископ співслужить зі своїми пресвітерами, повинна бути виразом єдності священиків із своїм єпископом. Тому бажано, щоб усі священики в міру можливості брали участь у цій Месі і під час неї прийняли Причастя у двох видах. Щоб підкреслити єдність пресвітерів дієцезії, священики, які спів служать із єпископом, повинні походити з різних сторін дієцезії. Згідно зі звичаєм латинської літургії, благословення єлею хворих відбувається перед закінченням Євхаристійної Молитви, благословення єлею катехуменів і консекрація мира – після Причастя. Якщо цього вимагають обставини, весь обряд благословення можна провести після літургії Слова. Після читання Євангелія єпископ на основі читань з літургії Слова говорить до народу і своїх пресвітерів проповідь, у якій нагадує про священицьке помазання і закликає пресвітерів зберігати вірність покликанню та заохочує їх привселюдно відновити свої священицькі обіти. З Римського Месалу |