title-ecclesia

Храм Св Олександра у Києві

Коротка історія храму

ПРОКАТЕДРАЛЬНИЙ КОСТЕЛ Храм св. Олександра є найдавнішим католицьким храмом Києва. Історія його складна та драматична. 1815 р. київський губернський предводитель дворянства граф Потоцький отримав дозвіл від імператора Олександра І на будівництво в Києві кам'яної Римсько-Католицької церкви. Дозвіл було підписано 7 липня 1815 року в Головній Паризькій резиденції імператора.

31 липня того ж року було дано наказ сенатору Болотнікову "отвести для этой цели место в г. Киеве между Старым Киевом, Подолом и Печерском".

1817 р. почалося будівництво храму. До будівельного комітету було відправлено листа предводителя дворянства, в якому повідомлялося, що "…помещик Звенигородского уезда, бывший депутат дворянства Г(осподин) Совецкий, будучи движим чувствами истинного христианина, вызвался добровольно окончить своим иждевением начатую в г. Киеве Римско-Католическую церковь…" Саме завдяки коштам цього поміщика будівництво костьолу відновилося. Розрахунки вартості завершення храму були зроблені архітектором Пілером (автор першого проекту будівлі невідомий).

30 серпня 1817 р. на призначеному місці було покладено наріжний камінь, який освятив прелат архідиякон Йохим Грабовський. У той час так звучав титул Римсько-Католицьких вікарних єпископів у Російській імперії. Архідиякон Йохим Грабовський був вікарним єпископом Могильовського митрополита, першоієрарха Католицької Церкви в Російській імперії. Через фінансові труднощі будівництво швидко припинилося. І лише 1835 року, вже за нового імператора, Миколи 1,спорудження костьолу було поновлене. 6 червня 1835 року у Київський будівельний комітет доручив архітектору Станзані. Закінчив будівництво 1842 року архітектор Ф. І. Мехович.Споруду було створено у стилі класицизму. 30 серпня 1830 року костьол був освячений київським архідияконом Юстином Стейгвіло.

http://community.livejournal.com/st_alexander/profile

 
Історія дієцезії
Єпископи
Прокатедра Київ
Катедра Житомир
Дієцезіальні комісії
Навчальні заклади
Релігійна діяльність
Деканати та парафії
Ордени і Згромадження
Чин дів
Рухи та спільноти
Санктуарії
 
 
Copyright © 2008-2022. Київсько-Житомирська дієцезія. Power by: ArtGattino