title-ecclesia

Комунікат Дієцезіальної Комісії у справах родини
КОМУНІКАТ
Дієцезіальної  Комісії у справах родини

 

Цим бажаємо повідомити Вас і Ваших парафіян про важливі події і документи Католицької Церкви у справах родини. Інформація може бути корисною для Вас і Ваших парафіан. Можна включити її в програму катехез, в тематику проповідей і залучати до парафіальних оголошень.

1.
Чи є «сурогатне» материнство морально допустимим?
«Ні, з огляду на ті підстави, що ведуть до відкинення штучного запліднення, оскільки воно суперечить єдності подружжя і гідності відтворення людської особи. «Сурогатне» материнство – це реальна неспроможнсіть виконувати обов'язки материнської любові, подружньої вірності і відповідального материнства. Воно порушує гідність і право дитини бути зачатою, виношеною в лоні, приведеною на світ і вихованою своїми батьками. Воно впричиняється до шкоди сім'ям, до поділу між фізичними, психилогічними і моральними елементами, які утворюють ті сім'ї».
Сьогодні виникають численні занепокоєння щодо «підмінного» материнства, коли дитина є добром для посідання і для «позики». Йдеться про "сурогатне материнство". Це визначення нової форми комерціалізації та зведення прокреації і стосунків любові, які єднають батьків та дітей, до рівня матеріального блага, що відбувається шляхом здійснення гестації третьою особою за матеріальну компенсацію. Це явище також відоме як популярний вираз, так звана «матка у борг»... Католицька Церква визнає: Неприпустимість сурогатного материнства.
2.
13-14 вересня 2013 року у Кракові відбулась ХІІІ Міжнародна Конференція з циклу "Роль Католицької Церкви в процесі євроінтеграції" на тему: "Родина в сучасній Європі". У своїй доповіді монс. Вінченцо Палья, Президент Папської Ради до справ Родини, наголосив, що в сьогоднішній культурі, яка вчить індивідуалізму та утилітаризму, «діти трактуються як перешкода для індивідуального щастя та розвитку особи». Тоді, коли у Біблії сказано: «Не добре чоловікові бути самому» (Бут 2,18)...
У зв'язку з чим наша дієцезіальна Комісія запрошує стати проповідниками Євангелія Життя, а саме: Починати пастирські ініціативи з наголосом, що Діти – дорогоцінний та очікуваний плід родини, підкреслити важливість плідності подружжя.
3.
Розарій – «енергія миру»
Папа Бергольо не втомлюється запрошувати сім'ї читати разом Святий Розарій. Монс. Вінченцо Палья також звертається до сімей з гаслом: «Разом із Марією легше любити Ісуса». Чування молитви і посту за мир у Сирії, Середньому Сході і у світі, у суботу, 7 вересня, на площі Сан П'єтро, було відкрите молитвою Розарію до Марії, Цариці Миру, свято Народження якої відзначалось в неділю, 8 вересня. Папа Франческо багато разів повторив заклик до сімей і всіх віруючих молитися Святий Розарій...
Наша Дієцезія нехай також долучається до цієї ініціативи. Настоятелі можуть Закликати сім'ї і всіх віруючих молитися Святий Розарій.
4.
Місце подружньої святості
У Авіньоні (Франція), єпархіальне свято сім'ї було посвячене блаженному подружжю Мартен. Луї та Зелі Мартен, батьки св. Терези з Лізьє, беатифіковані у 2008 р., стали покровителями першого Свята сім'ї, яке організували в єпархії Авіньон у Франції. Подія почалась о 9.30, 22 вересня, в неділю, і в ній взяли участь понад 600 людей.
Пропозиція нашої Комісії: Для укріплення католицьких родин та піднесення ролі родини в вихованні християнського життя, провести в парафії Свято Сім'ї.
5.
23 вересня 2013 У виступі перед гінекологами-католиками Понтифік підкреслив священність життя: зачате дитя, людина похилого віку, хворий – «не можуть бути відкинуті!» «У кожної ненародженої дитини – обличчя Господа». У сьогоднішньому суспільстві, наголосив Папа, «медики професіонали іноді змушувані не шанувати життя». «Остання мета діяльності лікаря – нагадав Папа – це завжди захищати і проголошувати життя».
У парафіях наша Комісія пропонує організувати регулярні зустрічі з лікарями. Зокрема просвіщати їх в питання лікарської етики і тайн людського життя, про що вчить Писання, Отці і Магістеріум Церкви.
6.
У цьому році виповнилось тридцять років від виходу в світ Хартії Прав Сім'ї.
«Хартія це світло, що помагає вийти з тонеля», такими словами прокоментував цю подію проф. Д'Агостино, доцент-ординарій з філософії права і біоетики, президент Об'єднання Юристів-католиков Італії, на Конференції, що відбулась 19-21 вересня 2013, на тему «Права родини і виклаки сучасного світу». Далі Професор продовжив: «Коли 30 років тому була прийнята Хартія Прав Сім'ї, це стало сильною анти-індивідуалістичної провокацією, оскільки документ своєчасно відповідав на проблеми життя і організації сім'ї, які сьогодні часто є драматичними». «Перш за все , Хартія привертає увагу громадськості та тих , хто несе відповідальність за загальне благо, до сім'ї як до соціального інституту й автономного юридичного суб'єкту, який необхідно захищати як такий, і суб'єкт «інший» щодо поодиноких його членів... Ця провокація досі не вичерпалася і залишається у своїй силі, - через руйнівні соціальні наслідки недооцінки сім'ї, які тепер всім видно. Як юрист я стверджую, що зараз ми переживаємо час, коли держава визнає свою неспроможність у вирішенні власних фундаментальних завдань, таких як загальна освіта дітей, допомога слабким і хворим, насамперед, літнім, молодим у важких ситуаціях. Ця соціальна криза народилась саме з недоліків у визнанні та опіки над сім'єю як суспільним суб'єктом. Сьогодні необхідне визнання сім'ї як такої, вже не через добру волю політиків, а через історичну необхідність... Те, що написано в Хартії, найточнішим чином, важливо також і сьогодні, в кожному аспекті».
Настоятелі мають усвідомити в своєму душпастирстві сімей, що родина і її правильний розвиток визначає соціальне, а потім і політичне життя суспільства. Католицькі сім'ї можуть стати осередками правильного розвитку сім'ї, дати приклад і наснагу для інших, і, таким чином, сильно вплинути на долю нашої країни.
Комісія просить Настоятелів сприяти душпастирству сімей.

Надіємось, що ця інформація буде для Вас корисна!

З молитвою і пошаною
Голова Комісії о. Олег Сартаков
о. Руслан Демчук
пані Зоя Серебровська

 
Історія дієцезії
Єпископи
Прокатедра Київ
Катедра Житомир
Дієцезіальні комісії
Навчальні заклади
Релігійна діяльність
Деканати та парафії
Ордени і Згромадження
Чин дів
Рухи та спільноти
Санктуарії
 
 
Copyright © 2008-2023. Київсько-Житомирська дієцезія. Power by: ArtGattino