title-ecclesia

Від Лясок до Бердичева

«Подружні зустрічі» – це міжнародний християнський рух, якийбазується на положеннях Статуту, затвердженого Папською Радою у справах мирян:15 серпня 2004 року – тимчасово, а 15 серпня 2009 року – на постійній основі.

Це реколекційний рух, головна мета якого – відновити союзчоловіка і дружини між собою і з Богом, на зразок любові Ісуса Христа і Церкви.

7-9 травня 1977 року в Лясках поблизу Варшави відбулисяперші польські реколекції. Наступні – 6-8 січня 1978 року в Певлі, біля Живця.Серед їхніх учасників було знане сьогодні подружжя Ірени та Єжи Гжибовських.Вони включилися в підготовку наступних реколекцій, і відтоді стали незміннимиЛідерами руху, тепер уже міжнародного.

Восени 1980 року подружні пари з Польщі написали листа доСвятішого Отця Йоана Павла ІІ й дістали відповідь із благословенням на своюдіяльність.

Крім Польщі, Рух розвивається у Білорусі, Латвії, Литві,Молдові, Росії, Румунії, Казахстані, Ірландії та Україні (римо-католицькі йгреко-католицькі осередки). У Санкт-Петербурзі (Росія) започатковано першийправославний осередок «Подружніх зустрічей». Останім часом активно почавпрацювати в США та Великобританії.

Перші реколекції в Україні відбулися 4-6 вересня 1992 рокуна території колишнього піонерського табору в селі Скраглівка, що підБердичевом (Житомирщина). Наступні, там само, були проведені роком пізніше.Ініціатором занять став о.Серафим Тишко OCD (кармеліт босий). На реколекціях9-12 вересня 1993 року, у Скраглівці, побували Валентина і ВальдемарВітлінські, а також о.Максиміліан Подвіка OCD з парафії Воздвиження СвятогоХреста у Києві. Відтоді, упродовж майже 13 років, вони були незмінними лідерамиРуху в Україні.

Наступні реколекції, за допомогою аніматорів із Польщі, булиорганізовані в Києві 20 листопада 1993 року. З тих пір реколекції в Україніпроводяться регулярно. Діють три осередки Руху: бердичівський, київський тахарківський (греко-католицькі осередки у Києві, Львові, Івано-Франківську йТернополі). У 2011-2012 роках постав осередок у Львівській архідієцезії(с.Заболотів на Івано-Франківщині). Українські аніматори з 1995 року берутьучасть у міжнародних з'їздах аніматорів та лідерів цього Руху.

У червні 2005 року в підкиївському Ворзелі, де розташуваласяВища духовна семінарія Києво-Житомирської дієцезії, відбулися поглибленіреколекції для аніматорів та І Всеукраїнський установчий з'їзд аніматорів.Обрано Правління Всеукраїнського центру цього Руху в Римо-Католицькій Церкві.За час діяльності «Подружніх зустрічей» в Україні відбулося понад 60реколекцій, на яких побувало понад 550 подружніх пар, а також священики,сестри-монахині, семінаристи.

Місця, де відбувалися реколекції,це Бердичів (с.Скраглівка, Кустин), Зарічани (під Житомиром), Бар (монастирсестер-бенедиктинок), Вінниця (монастир сестер-каносіянок), Старокостянтинів,Красилів, Хмельницький (район Гречани), Київ, Харків, Дніпродзержинськ, Одеса,Чернігів, Полтава, Язловець, Івано-Франківськ і Львів (для греко-католиків).Учасниками реколекцій були парафіяни з Києва, Житомира, Вінниці, Харкова та цихобластей, Вишгорода, Хмельницького, Смотрича, Старокостянтинова, Хмільника,Кривого Рога, Запоріжжя, Дніпродзержинська, Луцька, села Красні Кути вЗакарпатті, Трускавця.

«Подружні зустрічі» – це самофінансована неприбутковаструктура, яка існує за рахунок щомісячних грошових внесків аніматорів та –частково – за благодійні добровільні внески учасників реколекцій, залежно відїхніх статків. Заохочується спонсорська допомога добродіїв, як окремих осіб,так і організацій, незалежно від форми власності.

Відгуки:

Про «Подружні зустрічі» чула не раз. За роки подружньогожиття назбиралось трохи проблем, які чекали на розв'язання...

*

Був роздратований: знову їхати на якусь зустріч. Потімподумав, що, може, Бог має щодо нас план. Побачимо. Стало навіть цікаво.Поїхали. І – о, диво! Не вірив собі! Тепер хочеться йти і на пореколекційнізустрічі.

*

Не хотіла їхати, бо вдома була сварка. Їхала з каменем надуші. Весь бруд виливала на чоловіка. Тепер ніби заново народилася, кризаминула.

*

Приїхав. Побачив. Рекомендую молодим подружнім парамобов'язково побувати на таких реколекціях. Бо запобігти помилкам легше, ніж їхпотім виправляти...

Що там відбувається

Особливою харизмою Рухує дар зустрічі чоловіка і дружини: зрозуміння і прийняття одне одного вправді та любові, в дусі поєднання особистостей. До такої зустрічі провадитьдіалог, запропонований подружжю на всіх етапах формації Руху.

Принципами діалогу вподружжі:

- слухати раніше, ніж говорити;

- ділитися, а не сперечатися;

- розуміти, а не оцінювати,

а понад усе – прощати, прощати з любов'ю.

Символ Руху – два пломінці вогню над переплетенимиобручками. Пломінці символізують Святого Духа, під повівом Якого розвиваєтьсяподружня і родинна любов. До символів Руху належать також ікони: Свята Родина і«Подружні зустрічі». Духовність Руху формують спеціально підготовленіаніматорські подружжя, свідомі свого покликання, які раніше були на реколекціяхдля подружніх пар, і священик-модератор.

«Подружні зустрічі» –це не «клуб для своїх», куди входять, наприклад, тільки члени певної парафії.Головною формою діяльності Руху є реколекційні зустрічі, доступні для всіхподружжів. Проводять їх зазвичай три пари аніматорів і священик. У реколекціях«Подружніх зустрічей» можуть брати участь усі подружжя: вінчані в церкві ітільки зареєстровані в РАГСі; подружжя різних конфесій і невіруючі (за умови,що вони сприймають католицьку концепцію програми); безконфліктні подружжя й ті,які переживають серйозні конфлікти; подружжя, які щойно побралися, і якіпрожили разом не один десяток років. Головною вимогою до реколектантів єспільна участь подружжя (без дітей, відповідно до особливості харизми Руху, щобчоловік і дружина могли приділити увагу одне одному і своїм стосункам).

Реколекції розпочинаються у п'ятницю о 18.00, а закінчуютьсяв неділю близько 15.00. Відбуваються вони в реколекційних домах або іншихвідповідних приміщеннях, де достатньо кімнат для учасників (10-15 подружніхпар, не рахуючи аніматорів і священика-модератора). Під час реколекцій кожнаподружня пара мешкає в окремій кімнаті. Щодня є Служба Божа. У суботу є час длярозповіді про себе, а також можливість сповіді, спілкування зі священиком чианіматорами. Присутність священика і католицька направленість програми не маютьза мету навернення на католицизм.

Відгуки:

У день шлюбу казала чоловікові, що кохаю його, але насправдідумала про те, щоб добре було мені. Хотіла змінити його, а не себе.

*

День діалогу нагадує мені, що дружина любить квіти... Можна,звичайно, згадувати про це частіше, але якщо принаймні раз на місяць, то це вжедобрий знак!

*

На реколекціях ми бачили старші подружні пари, які вжепрожили декілька десятків років, і тримаються за руки, як молоді. Маю надію,що, може, й ми зостанемось такими.

*

Я задоволена. Дуже задоволена. Зрозуміла, що запорукаміцного подружжя – вміння провадити діалог. По-новому пізнала чоловіка, апрожили разом більше двох десятків років. Вразила, зворушила до сліз урочистаСлужба Божа з відновленням таїнства Шлюбу.

Що ми з цього будемомати?

Головні плодиреколекцій – покращення стосунків у сім'ї; збереження сімей, які перебувалина межі розлучення; особисті навернення. Частина подружжів-учасників приймаєрішення визнати свій шлюб перед Богом у церкві. Дехто кидає палити, випивати іт.ін.

Під час реколекцій кожне подружжя може відновити свіжістьвзаємних почуттів, поглибити взаємну любов чи наново відкрити її, відновити пережиттясвятої тайни Подружжя. Форма проведення реколекцій – унікальна. Запропонованийдіалог дозволить чоловікові й дружині глибше пізнати одне одного та знайтишляхи подолання конфліктів.

Після участі в реколекціях можна їх продовжити й поглибитипізнане під час «пореколекційних зустрічей», а також у «Малих групах», якісистематично (щомісяця) проводяться за визначеною програмою.

Складовою Руху є«Вечори для закоханих». Їх, згідно зі спеціально розробленою програмою,проводять аніматори і священик спільноти «Подружні зустрічі».

«Вечори для закоханих» призначені головно для наречених, яківирішили побратися і сприймають ці зустрічі як частину підготовки до прийняттятаїнства Шлюбу. «Вечори» охоплюють ту частину підготовки, яку зазвичайназивають «передшлюбною катехезою».

«Вечори для закоханих» можуть бути також дуже плідні длятих, хто «зустрічається» – закоханих, які ще не вирішили побратися, алесерйозно думають про свій зв'язок. Беручи участь у цих Вечорах, вони можутьрозпізнати, чи їхній зв'язок настільки зрілий, щоб створити сім'ю.

Програма «Вечорів для закоханих» дозволяє учасникам обохгруп (тим, хто вже готується до шлюбу, і хто тільки зустрічається) глибшезамислитися над своїми стосунками. В обох ситуаціях трапляється, що учасникирозстаються або відкладають рішення побратися. Це – позитивний наслідок, боможе свідчити про поглиблення особистісної зрілості цієї пари та її більшувідповідальність за своє рішення.

Відгуки:

Я дуже хотіла на такі реколекції. Зараз просто... простозадоволена. Отримала багато: і Божої любові, і натхнення, і радості.

*

Був на багатьох різних реколекціях. На таких – уперше.Отримав чимало гарних почуттів. Зрозумів, що мушу бути таким, яким я є, безніяких масок.

*

Мені важливо було почути чиїсь думки і поділитися своїми. Івчорашній день – це було саме те, чого я чекала. Чоловік сьогодні навітьспівав.

*

Один раз уже була на таких реколекціях. Тому дуже хотілапоїхати ще й на ці. Думала, що вже таких проблем немає в подружжі, алез'явилися нові відкриття. Виявляється, мій чоловік навіть вірить у Бога. Мизнову хочемо до вас на реколекції.

*

Найближчі реколекції відбудуться у Житомирі в монастирісестер-бенедиктинок, з 7 по 9 березня.

Заресєтруватися на реколекції потрібно до 05.03.2014 року.

За додатковою інформацією звертайтися на e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду таза телефоном:

068 1707917 – ТамараГневуш.

Додаткову інформаціюпро діяльність Руху в Україні можна отримати:

м. Бердичів

Зенон і Міла Гловацькі

тел. 096 6794566

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду ;

Санктуарій МатеріБожої Бердичівської

о. РомуальдГощевський ОСD

тел.(04143) 2-40-42;

Валентин і Тамара Гневуш

068 1707917 – Тамара Гневуш.

м. Київ

Віктор і Лариса Мурга

тел. (044) 570-13-23

тел. моб. 066 2225927

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

м. Харків

Борис і Олена Бондаренко

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

050 3029448, 0986157575 – Борис

066 4442229 - Оля

с. Заболотів,Івано-Франківська обл.

о. Григорій Земба

тел. 067 3951369

Андрій і МаріяСеменюк

тел. 068 6205608, 0632057247

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

 
Історія дієцезії
Єпископи
Прокатедра Київ
Катедра Житомир
Дієцезіальні комісії
Навчальні заклади
Релігійна діяльність
Деканати та парафії
Ордени і Згромадження
Чин дів
Рухи та спільноти
Санктуарії
 
 
Copyright © 2008-2023. Київсько-Житомирська дієцезія. Power by: ArtGattino