title-ecclesia

Праця сестер на Україні

Все на більшу славу Господа

В 1990 році Генеральна Рада вирішила, щоб Сестри нашого Ордена розпочали працю в Україні. Сестра Станіслава Яремко, котра народилася в Україні і знала мову, поїхала першою до Львову, до єпископа Рафала Керніцького 2 березня 1991 року. Тоді нічого не змогла вирішити тому, що це був день консекрації єпископів Рафала Керніцького, Яна Ольшанського та Маркіяна Трофімяка, а в Житомирі Яна Пурвінського. Після багатьох поїздок у м. Львів сестри Станіслава і Гелена 12 жовтня 1991року розпочинають працю на Україні. Богу нехай буде подяка! Першим місцем праці був м. Городок на Львівщині. Сестри хоча старші віком збирають всі свої сили і катехізують дітей та молодь, на початку було їх тільки біля 30 потім значно зросла кількість дітей та молоді.

Сестри ходили також до школи до будинку культури організовуючи там сценки позв’язані з релігійними святами. Через рік с. Станіслава написала; «Цей рік праці на Україні був для мене найкращим роком в моєму житті».

В 1993 році сестри розпочинають працю у Львові і Новоград-Волинському. На початку в Новограді працювала с. Станіслава як перша і єдина з нашого Ордена. Отець Вінцентій Вітко прийняв сестру з радістю, котра приїхала з нашою Провінцяльною Настоятелькою сестрою Ангелікою Покаровською. с. Станіслава дивлячись, що діти не приходять на катехезу, вона пішла « шукати дітей». Школа N 10 знаходиться найблище храму на Смолці і там дирекор школи дозволила сестрі приходити на заняття з дітьми в суботу, коли не має навчання. Також в с.Сусли – знаходиться найблище міста, зичливо приймають сестру в школу. с. Станіслава організовала різні урочистості, паломництва особливо до Довбишу. (санктуарій Матері Божої Фатимської)

В 1994 році до Новограда приїжджає с. Гелена, допомогти в праці с.Станіславі. На жаль с. Станіслава після цих канікул не повертається на Україну, їде в Польщу на лікування і там після тяжкої хвороби вмирає (19 січня 1997 р.).

С. Гелена працює до 1999 року, можна сказати до кінця свого життя котре закінчилось 30 липня того року. У 2002 році сестри розпочинають працювати тільки в парафії Христа Царя Всесвіту, якої настоятелем був о. Віталій Безшкурий. В парафії працювали сестри – с. Ельжбєта, с. Агнешка, с. Наталія, с. Рената. Зараз в парафії працюють – с. Марієтта, с. Божена і с. Оксана. Сестри провадять катехізацію також в парафіях с. Федорівка, с. Лебедівка, смт. Городниця. Допомагають в парафії в праці з дітьми та молоддю. Провадять спільноти Оазові Дітей Божих і Оазу молоді. Також наш дім на Україні знаходиться в смт. Грішківцях біля м. Бердичева. Там допомагають о. Віталію Прилепі в праці на трьох парафіях смт. Грішківці, с. Осиково та Карніловка (район Бердичева). Працюють з дітьми, молоддю, а також в захристії. с. Рената провадить «Папске Діло Місійне Дітей,» через яке діти моляться за місіонерів і пізнають різні традиції країн світу.

Дякуємо Богу за дар покликань з України і просимо про потрібні благодаті.

В цьому році наше згромадження переживаю 20 річчя присутності сестер на Україні. За все Богу подяка!

за інформацією парафіальної інтерет-сторінки м. Новоград-Волинського

 

вул. Челюскінців, 8

11700 м. Новоград-Волинський

Житомирська обл.

 
Історія дієцезії
Єпископи
Прокатедра Київ
Катедра Житомир
Дієцезіальні комісії
Навчальні заклади
Релігійна діяльність
Деканати та парафії
Ордени і Згромадження
Чин дів
Рухи та спільноти
Санктуарії
 
 
Copyright © 2008-2021. Київсько-Житомирська дієцезія. Power by: ArtGattino