title-ecclesia

Батьківщина Ордену Проповідників (популярно – отців-домініканців) – Південна Франція. Св. Домінік де Гузман (біля 1172-1221) заснував Спільноту жебрущих братів на початку ХІІІ ст. Св. Домінік походив з Іспанії, рукоположення він приймав як дієцезіальний священик, і якийсь час був каноніком в кафедральному храмі м. Осма. Сьогодні братів-проповідників називають домініканцями саме за ім’ям засновника. Перший монастир о. Домінік де Гузман заснував в Тулузі 1215 року. Ще рік знадобився, щоб Папа Гонорій ІІІ затвердив новий Орден, заснований на правилі св. Августина.

Місія домініканців – провадити євангельський спосіб життя, боротися з єретичними вченнями (на час заснування йшлося про альбігойців, пізніше в зв’язку з цим Святий Престол багатьох членів Ордену призначав інквізиторами), проповідувати Боже Царство не лише з кафедр, а й в дорозі і будь-кому – вимагала доброї освіти братів, безкомпромісної вірності Богу та Церкві, а також постійного відчитування знаків часу. Так спільнота, що в момент заснування налічувала шість братів-однодумців, на сьогодні зросла до більш ніж шести тисяч осіб.

Прагнення пізнавати Бога та водночас мати ґрунтовну освіту привело братів-проповідників до університетів. Душпастирство та апостольство не занепадало – Орден охоплював місіями все більше країн, поступово входячи в історію Вселенської Церкви. Доми та конвенти, вікаріати та провінції, школи та університети з’являлися не лише в європейських містах, а на Далекому Сході, в Азії, Північній Америці. На місіях домініканці також розвивали соціальні ініціативи, що знову ж таки вимагало доброї підготовки.

Утримання Ордену беруть на себе жертводавці. Сьогодні до термінології Ордену Проповідників міцно ввійшло поняття Домініканська Родина. Родина об’єднує І Орден (чоловічу гілку), ІІ орден (жіночу гілку, сестер в затворі) та ІІІ Орден (братства домініканців-мирян, а також жіночі відкриті домініканські згромадження).

Відомі домініканці та домініканки

блаженний фра Анжеліко,
св. Альберт Великий,
св. Катерина Сієнська,
св. Маргарита Угорська,
св. Тома Аквінський,
Майстер Екхарт,
Джироламо Савонарола…

Девіз Ордену – Laudare, Benedicere, Praedicare – з лат. "Прославляти, благословляти, проповідувати". Одним з символів братів-проповідників є пес з палаючим факелом (Dominicanes, Domini canes – пси Господні, гра слів). Факел символізує світло істини, пес також символізує з охорону Церкви від неістинних вчень.

За матеріалами: http://www.dominic.ua

 
Історія дієцезії
Єпископи
Прокатедра Київ
Катедра Житомир
Дієцезіальні комісії
Навчальні заклади
Релігійна діяльність
Деканати та парафії
Ордени і Згромадження
Чин дів
Рухи та спільноти
Санктуарії
 
 
Copyright © 2008-2023. Київсько-Житомирська дієцезія. Power by: ArtGattino